Przejście graniczne w Kołbaskowie

i

Autor: DOMIN Przejście graniczne w Kołbaskowie po zamknięciu granic - 16.03.2020

Koronawirus w Polsce: Długie kolejki na granicy. Jak wygląda sytuacja w Kołbaskowie?

2020-03-18 9:00

Zamknięcie granic w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego spowodowało ogromne kolejki niemal na wszystkich przejściach granicznych. Powracający z zagranicy muszą czekać na wjazd do kraju po kilkanaście godzin, a w niektórych przypadkach nawet ponad dobę! Na przejściu granicznym w Kołbaskowie sytuacja wygląda nieco lepiej, chociaż też trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Na przejściu Kołbaskowo - Pomellen kolejka sięga obecnie około siedmiu kilometrów. Czas oczekiwania na wjazd do Polski to kilka godzin. W najtrudniejszej sytuacji są osoby, które ze względu na pracę i miejsce zamieszkania po obu stronach granicy, muszą ją przekraczać codziennie.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Mój mąż dojeżdża codziennie do pracy do Niemiec. Obecnie stoi już trzecią godzinę na przejściu w Kolbaskowie,a końca nie widać - informuje nasza czytelniczka, pani Joanna. - Jak ci ludzie mają funkcjonować, kiedy zamiast spać muszą stać w takim korku?

Sytuację utrudnia przede wszystkim zamknięte przejście w Lubieszynie, z którego korzystali najczęściej mieszkańcy takich miejscowości jak Grambow czy Loecknitz pracujący w Szczecinie lub mieszkańcy Szczecina pracujący w Niemczech.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

W związku z trudną sytuacją zdecydowano się na otwarcie czterech kolejnych przejść granicznych, jednak żadne z nich nie znajduje się na terenie Zachodniopomorskiego. W naszym regionie otwarte są obecnie trzy drogowe przejścia graniczne: Krajnik Dolny - Schwedt, Kołbaskowo - Pomellen i Świnoujście - Garz.

Korki na granicy z Niemcami