Drzwi

i

Autor: MasterTux / CC0 / pixabay.com

Koronawirus w Szczecinie. Blisko 70 mieszkań dla medyków walczących z epidemią

2020-04-07 8:21

Miasto odpowiada na apel Okręgowej Izby Lekarskiej. Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i laboranci, którzy pracują na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem otrzymają 68 mieszkań, z których będą mogli bezpłatnie korzystać podczas epidemii.

Lokale pochodzą z zasobów Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, TBS Prawobrzeże oraz Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Znajdują się one m.in.: przy ul. Bałuki, Więckowskiego, al. Bohaterów Warszawy i na Wrzosowym Wzgórzu. Miasto zobowiązało się też do pokrycia kosztów związanych z eksploatacją mieszkań. Obecnie lokale są przygotowywane do zakwaterowania w nich pierwszych osób.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Robimy co możemy, aby w tej trudnej sytuacji pomóc tzw. białemu personelowi – mówi Piotr Krzystek, prezydenta Szczecina. - Każdego dnia, ratując innych, narażają oni swoje zdrowie. Dlatego po dyżurach nie powinni wracać do swoich rodzinnych domów, a właśnie do takich bezpiecznych mieszkań.

Czytaj też: Czy koronawirusem można się zarazić podczas seksu?

Przekazanie mieszkań jest odpowiedzią na apel Okręgowej Izby Lekarskiej, która będzie decydować o rozdysponowaniu lokali wśród pracowników szpitali. Jednocześni przypominamy, że każdy kto posiada wolne mieszkanie i chce je udostępnić proszony jest o kontakt z OIL w Szczecinie - mailowo biuro@oil.szczecin.pl lub telefonicznie pod nr 91 48 74 936.

Super Raport 6.04 - Goście: Riad Haidar, Ryszard Czarnecki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają