Koronawirus spowodował prawdziwy SZTURM na sklepy! Szczecinianie masowo wykupują... PAPIER TOALETOWY! [ZDJĘCIA]

2020-03-12 7:35 gk

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz szybszym tempie. Wzrasta liczba osób zarażonych, wprowadzane są coraz bardziej rygorystyczne zarządzenia, zamykane są szkoły i placówki kulturalne. Sytuacja spowodowała, że szczecinianie tłumnie wyruszyli na zakupy i robią ogromne zapasy. Ze sklepowych półek znikają nie tylko płyny antybakteryjne, ryż i makaron, ale także mięso, napoje i... papier toaletowy.

W środę, po zarządzeniu dotyczącym zamknięcia przedszkoli, szkół i uczelni, wszystkich ogarnęła prawdziwa gorączka zakupów. Szczecińskie supermarkety i hipermarkety przeżywają prawdziwe oblężenie. Klienci wrzucają do koszyków dosłownie wszystko, a wyjątkową popularnością cieszy się papier toaletowy, który jest wykupowany w hurtowych ilościach. W wózkach ląduje nawet po kilka opakowań liczących ponad 30 rolek. Nie maleje również popyt na produkty spożywcze o dłuższej trwałości jak makaron, kasza czy ryż, ale klienci kupują także coraz więcej mięsa, wędlin czy napojów.

Te artykuły wciąż możemy znaleźć na półkach, zapasy są uzupełniane na bieżąco. Największe pustki można jednak zauważyć na półkach z płynami antybakteryjnymi i mydłami w płynie. Ich w szczecińskich sklepach brakuje najbardziej.

Koronawirus w Polsce. Puste półki w sklepach! Czego brakuje?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.