Strefa buforowa w tramwaju

i

Autor: Anna Kluczyńska Strefa buforowa w tramwaju

Koronawirus nie odpuszcza. Wrócą obostrzenia w szczecińskiej komunikacji miejskiej?

2022-01-21 8:14

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie walczy z szalejącą pandemią. Od piątku, 21 stycznia, pasażerowie mogą liczyć się z niedogodnościami, wynikającymi z wprowadzenia dodatkowych środków ostrożności.

Pandemia koronawirusa trwa już prawie dwa lata. Przez Polskę przetacza się właśnie piąta fala, która niesie za sobą dziesiątki tysięcy nowych zakażeń dziennie. Powoduje to m.in. braki kadrowe w szczecińskiej komunikacji miejskiej.

- Już teraz zdarzają się niewyjazdy oraz ograniczenia na poszczególnych liniach spowodowane brakami kadrowymi, między innymi przez kwarantannę i izolację - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Wspólnie podjęliśmy zatem działania, które mają chronić prowadzących, tak aby pandemia nie sparaliżowała komunikacji miejskiej. Motorniczowie i kierowcy od początku trudnego dla wszystkich czasu wykonują swoje obowiązku pomimo obaw o własne zdrowie. Teraz kiedy przypadków zachorowań jest coraz więcej szukamy sposobów na maksymalną ochronę.

Czytaj też: Torowa rewolucja w Szczecinie wchodzi w kolejny etap. Częściowo zamkną al. Wyzwolenia, otworzą ul. Kołłątaja

By chronić kierowców i motorniczych, w szczecińskich tramwajach i autobusach mogą powrócić tzw. strefy buforowe. Decyzję o ich wprowadzeniu będą podejmować poszczególni przewoźnicy. Oznacza to, że pasażerowie nie będą mogli wsiadać do tramwaju i autobusu pierwszymi drzwiami. Nie będzie też możliwości zakupu biletu u prowadzącego pojazd.

- Jednocześnie przypominamy, że w autobusach i tramwajach należy zakrywać usta i nos - dodaje Hanna Pieczyńska. - To ma zminimalizować ryzyko zakażenia wśród pasażerów, bo jak wiadomo w komunikacji miejskiej trudne jest zachowanie bezpiecznego dystansu. Warto także umyć lub zdezynfekować ręce po wyjściu z pojazdu.

Czytaj też: Krajobraz jak po apokalipsie. Pierwsze efekty "torowej rewolucji" na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Krajobraz jak po apokalipsie. Pierwsze efekty "torowej rewolucji" na szczecińskich Pomorzanach