Koronawirus: Kontrole sanitarne na granicy. Od wczoraj w Kołbaskowie, a już od dziś w całym regionie

2020-03-10 10:50 gk / Domin

Osoby wjeżdżające na terytorium Polski muszą przygotować się na pewne niedogodności. W poniedziałek na pięciu największych przejściach granicznych z Niemcami i Czechami zostały wprowadzone kontrole sanitarne. Jak zapowiada minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński, we wtorek obejmą one wszystkie przejścia graniczne.

W Zachodniopomorskiem, jako pierwsze, kontrolami zostało objęte przejście graniczne na autostradzie A6 w Kołbaskowie. Dotyczą one przede wszystkim busów i autokarów, które przewożą m.in. zorganizowane wycieczki. Na miejscu jest straż graniczna, policja i ratownicy medyczni. Kontrole prowadzone są przez całą dobę.

Kontrola polega m.in. na pomiarze temperatury przez ratownika medycznego. Następnie kierowca i pasażerowie wypełniają karty lokalizacyjne. Kontrole we wtorek mają objąć wszystkie przejścia graniczne.

W województwie zachodniopomorskim przejścia graniczne między Polską i Niemcami znajdują się w Świnoujściu, Dobieszczynie, Lubieszynie, Kołbaskowie, Rosówku, Gryfinie, Krajniku Dolnym, Osinowie Dolnym i Gozdowicach (promowe).

Koronawirus: lista szpitali
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE