Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Koronawirus. Kolejne szpitale w Szczecinie wprowadzają zakaz odwiedzin

2021-11-08 16:18

Po szpitalu na Pomorzanach i przy ul. Unii Lubelskiej, kolejne szczecińskie placówka wprowadza zakaz odwiedzin. Pacjentów nie można odwiedzać w Szpitalu Wojewódzkim - zarówno przy ul. Arkońskiej jak i w Zdunowie. Przyczyną jest nasilająca się czwarta fala pandemii koronawirusa.

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odwiedzin u pacjentów zakazano już od 21 października. Na Pomorzanach zakaz obowiązuje od piątku, 5 listopada. Zmiany dotyczą także porodów rodzinnych. Od poniedziałku, 8 listopada w porodach rodzinnych na Pomorzanach uczestniczyć mogą wyłącznie osoby w pełni zaszczepione przeciwko SARS-CoV-2, ozdrowieńcy lub osoby z udokumentowanym negatywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2. Test jest ważny 48 godzin.

Czytaj też: Zamiast przypraw były... ludzkie prochy! Makabryczna paczka z Kanady

Od poniedziałku, 8 listopada pacjentów nie można również odwiedzać w obu placówkach Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, czyli przy ul. Arkońskiej i przy ul. Sokołowskiego w Zdunowie. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Obecnie w szpitalu przy ul. Arkońskiej przebywa 211 pacjentów z COVID-19, w tym 13 osób przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Czytaj też: Tragedia w Świnoujściu. Piłkarze żegnają 22-letniego Kacpra. Słowa chwytają za serce

Sonda
Czy zaszczepisz się 3. dawką preparatu przeciw COVID-19?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają