Kontrabanda na statku. Tysiące nielegalnych papierosów w szczecińskim porcie [ZDJĘCIA]

2021-03-30 8:34

Tysiące nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, podczas kontroli statku w szczecińskim porcie. Statek przypłynął do Szczecina z ładunkiem koksu ponaftowego. Jak się później okazało, nie był to jedyny towar, który przywieziono do portu.

- Funkcjonariusze stwierdzili znaczną rozbieżność w liczbie papierosów deklarowanych w ramach zasobów własnych statku, a poczynionymi zakupami w poprzednich portach - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Czujność funkcjonariuszy oraz wymiana informacji międzynarodowej ze służbami celnymi innych państw Unii Europejskiej poskutkowały decyzją o kontroli jednostki pływającej.

Zobacz też: Wszedł na drzewo, na szyi miał zaciśnięty sznur. Dramatyczne sceny pod Pyrzycami

Nielegalny towar został ukryty w pomysłowy sposób, jednak nie umknęło to uwadze celników. Oprócz farb w puszkach, funkcjonariusze znaleźli dwa foliowe czarne worki, w których znajdowało się 20 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

- Do próby przemytu przyznało się dwóch członków załogi, którzy oprócz utraty kontrabandy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 11,2 tys. zł - dodaje Małgorzata Brzoza.

Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży w Polsce, budżet państwa straciłby blisko 25 tysięcy złotych.

Zobacz też: Najpierw lał się alkohol, później polała się KREW. Dramatyczny finał libacji w Stargardzie

Zamiast stolików kawowych przewozili nielegalne papierosy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany