Tramwaj w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Sprawdź rozkład jazdy!

Komunikacja miejska w Szczecinie w Wielkanoc. Jak będą jeździć tramwaje i autobusy?

2023-04-06 13:23

Okres świąteczny wiąże się ze zmianami w kursowaniu tramwajów i autobusów w Szczecinie. W Wielkanoc komunikacja miejska kursuje według specjalnych rozkładów jazdy, rzadziej niż zazwyczaj. Dlatego przed wyjściem z domu warto sprawdzić rozkłady jazdy, żeby uniknąć długiego oczekiwania na przystankach.

Zmiany obowiązują już od 6 kwietnia, czyli od rozpoczęcia ferii świątecznych. W dniach 6-11 kwietnia zawieszone jest kursowanie linii autobusowych 98, 109, 110 i 908, a na liniach 111, 222, 223, 227 i 904 obowiązywać będzie rozkład jazdy dla okresu wolnego od nauki w szkołach.

W sobotę, 8 kwietnia, tramwaje i autobusy będą kursowały według sobotnich rozkładów jazdy.

Linia 62 ostatni kurs z pętli „Ustowo Auchan” wykona o godz. 13:30 (kurs przesunięty z godz. 12:58, przyjazd na przystanek „Wyszyńskiego” o godz. 13:57).

W sobotę, z powodu meczu, inaczej będą kursować tramwaje i autobusy w rejonie Stadionu Miejskiego.

Po zakończonym meczu, czyli około godz. 19:20 dodatkowe tramwaje wykonają kursy na trasie:

Karłowicza – Turzyn – Plac Kościuszki – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Basen Górniczy – Jaśminowa ZUS – Turkusowa;

Karłowicza – Bohaterów Warszawy – Piastów – Pl. Szarych Szeregów – Pl. Grunwaldzki – Pl. Rodła – Parkowa – Stocznia Szczecińska – Ludowa – Gocław.

Po zakończeniu meczu dodatkowy autobus wykona kurs na trasie: Twardowskiego – Witkiewicza – Poniatowskiego – Traugutta – Majdańskiego – Wszystkich Świętych – Przyjaciół Żołnierza – Obotrycka i dalej do Polic zgodnie z przebiegiem trasy linii 107. Przystanki początkowe dla dodatkowej komunikacji autobusowej będą zlokalizowane na ul. Twardowskiego. Wszystkie przystanki autobusowe są przystankami „na żądanie”.

W niedzielę i poniedziałek wielkanocny, 9 i 10 kwietnia, tramwaje i autobusy będą kursowały według świątecznych rozkładów jazdy. Godziny odjazdów można sprawdzić na stronie zditm.szczecin.pl.

W Wielkanoc kasy biletowe ZDiTM będą nieczynne. W sobotę, 8 kwietnia, czynna będzie wyłącznie kasa na Turzynie Godziny otwarcia: 9:00-14:00.

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie