Kolejne utrudnienia w centrum Szczecina. Całkowicie zamkną fragment alei Wyzwolenia

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kolejne utrudnienia w centrum Szczecina. Całkowicie zamkną fragment alei Wyzwolenia

Torowa rewolucja

Kolejne utrudnienia w centrum Szczecina. Całkowicie zamkną fragment alei Wyzwolenia

2022-08-09 9:30

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na kolejne utrudnienia związane z "torową rewolucją", czyli przebudową torowisk tramwajowych w centrum Szczecina. Tym razem zmiany dotyczą alei Wyzwolenia, której fragment zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Zamykają aleję Wyzwolenia

Kolejny etap czasowej organizacji ruchu zostanie wprowadzony już od najbliższej soboty i dotyczył będzie fragmentu alei Wyzwolenia między ulicą Lubomirskiego i Rondem Giedroycia. Zostanie on całkowicie zamknięty dla ruchu.

- Objazd w kierunku Ronda Giedroycia odbywać się będzie tak jak do tej pory poprzez ulice Ofiar Oświęcimia i Staszica, natomiast w kierunku przeciwnym, poprzez ulice Staszica i Lubomirskiego - tłumaczy Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie.

Czytaj też: Są chętni na przebudowę dojazdu do stacji w Dąbiu. To kolejna inwestycja w ramach budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Zmiana organizacji ruchu na al. Wyzwolenia

i

Autor: Tramwaje Szczecińskie Zmiana organizacji ruchu na al. Wyzwolenia

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z zamknięciem fragmentu al. Wyzwolenia, zmiany czekają również pasażerów komunikacji miejskiej. Swoje trasy zmieni również kilka linii autobusowych.

Autobusy linii 806, 812, B, 522, 523, 525, 530, 532 w kierunku pętli „Pomorzany Dobrzyńska”, „Plac Rodła”, „Osiedle Bukowe”, „Osiedle Kasztanowe”, „Dąbie Osiedle” i „Zajezdnia Golęcin” od ronda Giedroycia kursować będą przez ul. Staszica, ul. Lubomirskiego do al. Wyzwolenia i dalej bez zmian. Przystanek „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu ul. Staszica za rondem Giedroycia (nr 12722). Przystanek „Odzieżowa” (z wyłączeniem linii B) zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ul. Lubomirskiego (nr 12813).

Czytaj też: Na placu Rodła zrobiło się zielono. Natura walczy ze szczecińską "betonozą" [ZDJĘCIA]

Autobusy linii 87 w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” od ronda Giedroycia kursować będą przez ul. Staszica, ul. Lubomirskiego, al. Wyzwolenia, pl. Witosa, ul. Unisławy do ul. Felczaka i dalej bez zmian. Przystanek „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu ul. Staszica za rondem Giedroycia (nr 12722). Dodatkowo uruchomiony zostanie przystanek „Odzieżowa” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ul. Lubomirskiego (nr 12813).

Czytaj też: Coś się "nie zgrało"? Dziwny efekt inwestycji w centrum Szczecina

Sonda
Często stoisz w korkach?
Drogowy absurd w centrum Szczecina? Droga dla rowerów nagle się urywa