Kiermasze, orkiestry dęte i koncert Sary James na początek Żagli 2023. W Szczecinie rozpoczyna się morskie święto

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kiermasze, orkiestry dęte i koncert Sary James na początek Żagli 2023. W Szczecinie rozpoczyna się morskie święto

Żagle 2023

Kiermasze, orkiestry dęte i koncert Sary James na początek Żagli 2023. W Szczecinie rozpoczyna się morskie święto

2023-08-18 14:37

Żagle 2023 to trzy dni atrakcji dla całych rodzin. Główną rolę w tej największej plenerowej imprezie tego lata w Szczecinie odgrywać będą oczywiście jednostki pływające, które cumują po obu stronach Odry, ale to tylko część tego, co czeka na odwiedzających Łasztownię, Wały Chrobrego i ich okolice. Co warto zobaczyć pierwszego dnia Żagli 2023?

W piątek, 18 sierpnia, od godziny 16:00, na Wałach Chrobrego czynny będzie Jarmark pod Żaglami, Aleja Artystów oraz Aleja Produktów Regionalnych. Będzie można znaleźć tutaj wyjątkowe marynistyczne pamiątki, potrawy oraz rzemieślnicze wyroby tworzone tradycyjnymi metodami. Jarmark pod Żaglami będzie działał również na Łasztowni.

Na Placu Adama Mickiewicza funkcjonować będzie Strefa Dziecięca, w której odbywać się będą występy i animacje, warsztaty, koncerty oraz pokazy taneczne. Strefa czynna będzie od godziny 16:00. Na Łasztowni warto z kolei odwiedzić strefę Czystej Wody przygotowaną przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Oprócz zabawy, będzie się tu można nauczyć wielu ciekawych rzeczy a także napić wody z ustawionych w pobliżu poidełek. Dla najmłodszych przygotowano również Stefę Portową z masą atrakcji.

- A jeśli będziecie chcieli poszaleć sami lub z dziećmi, koniecznie odwiedźcie Lunapark Jan Novy lub znajdujący na Łasztowni Holiday Park Szczecin z największym w Polsce kołem młyńskim Wheel of Szczecin, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na panoramę naszego miasta - zachęca Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Podczas Żagli 20223 miłośnicy dobrego jedzenia będą mieli spory wybór miejsc, w których będą mogli skosztować różnych potraw czy schłodzić się różnego rodzaju napojami.

- Na ulicy Komandorskiej czekać będzie Craft Beer Zone, czyli strefa chilloutu, dobrej muzyki i smacznego piwa - dodaje Celina Wołosz. - Na ulicę Admiralską oraz na Łasztownię doprowadzą Was zapachy niesamowicie aromatycznych potraw z całego świata. To wszystko za sprawą znanych i lubianych restauracji na kółkach.

O godzinie 18:00 na placu Solidarności odbędzie się uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Będzie można zobaczyć konkurs musztry paradnej i pokazy. Zaplanowano również wspólne wykonanie hejnału miasta Szczecin oraz wykonanie zaproponowanych utworów przez kapelmistrzów orkiestr.

Podczas Żagli nie zabraknie również sporej dawki muzyki. W morski klimat uczestników wydarzenia wprowadzą szanty i muzyka folkowa. Te brzmienia usłyszycie na scenie znajdującej się przy Centaurze. Od godziny 20:00 na Wyspie Grodzkiej będzie rozbrzmiewać muzyka elektroniczna. Natomiast już od godziny 18:00 na głównej scenie rozpocznie się koncert wieczoru. Wśród artystów: Konrad Słoka & Chango, Curcuma i Sara James.

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
Parada jednostek pływających na finał "Żagli 2022" w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany