Dworzec PKP Szczecin Główny

i

Autor: Radio ESKA Szczecin Dworzec PKP Szczecin Główny

Kiedy otworzą dworzec Szczecin Główny?

2016-04-14 11:42

Na to pytanie od kilku miesięcy próbują znaleźć odpowiedź szczecinianie podróżujący koleją. Zakończenie pierwszego etapu modernizacji szczecińskiego dworca zbliża się do finału. Kiedy jednak pasażerowie będą mogli skorzystać z wyremontowanego obiektu?

Okazuje się, że uzyskanie odpowiedzi na temat daty otwarcia dworca wcale do najłatwiejszych nie należy. Dokładna data nie została bowiem jeszcze ustalona. Zdaniem przedstawicieli PKP, wciąż trwają odbiory techniczne, a termin oddania do użytku zostanie podany dopiero po ich zakończeniu.

W zmodernizowanym budynku, oprócz kas biletowych i poczekalni, pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in. aptekę, pocztę, kantor wymiany walut oraz punkty handlowe i gastronomiczne. Na najemcę wciąż czeka duży lokal o powierzchni 450 metrów kwadratowych, nie wiadomo także, jaką funkcję będzie pełnił dawny budynek poczty.

Przypomnijmy, dworzec początkowo miał być otwarty pod koniec ubiegłego roku. Później datę przesunięto na przełom marca i kwietnia. Pomimo, iż termin już minął, inwestycja nadal jednak nie jest zakończona.

Przeczytaj również: Autobus na żądanie podoba się mieszkańcom Szczecina. 100 pasażerów w 3 dni [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają