Kartka z Żabki w Świnoujściu hitem Internetu! Jest komentarz sieci

i

Autor: gk, Twitter / ANONYMOUS MG76 Kartka z "Żabki" w Świnoujściu hitem Internetu! Jest komentarz sieci

Duże zaskoczenie!

Kartka w "Żabce" w Świnoujściu hitem Internetu! Jest komentarz firmy

2022-11-23 8:35

Rosnące ceny w sklepach sprawiają, że coraz częściej dochodzi do niecodziennych, wręcz absurdalnych sytuacji. Reglamentacja "deficytowych" towarów czy zabezpieczenia antykradzieżowe na dość nietypowych produktach powoli przestają nas dziwić. Wciąż jednak dochodzi do kolejnych dziwnych sytuacji, których główną przyczyną jest drożyzna. Ostatnio głośno zrobiło się o sklepie sieci "Żabka" w Świnoujściu, w którym zastosowano dość niecodzienny patent.

Szalejąca drożyzna sprawiła, że coraz więcej produktów, które dotychczas uznawane były za podstawowe, stało się "dobrem luksusowym". Przykładem może być m.in. cukier, masło czy olej, których ceny w ostatnim czasie poszybowały w górę. Drożyźnie towarzyszy również rosnąca ilość kradzieży sklepowych. Łupem złodziei padają zazwyczaj towary, które drożeją najbardziej. Dowodem na to są m.in. pojawiające się coraz częściej w supermarketach zabezpieczenia antykradzieżowe nie tylko na butelkach z alkoholem, odzieży czy elektronice, ale np. na kostkach masła.

Okazuje się, że lista towarów luksusowych wciąż rośnie, a sprzedawcy, w obawie przed kradzieżą, łapią się coraz bardziej wymyślnych metod, by uniknąć strat. Tak właśnie było w jednym ze sklepów sieci "Żabka" w Świnoujściu. Do mediów społecznościowych trafiło zdjęcie, które błyskawicznie stało się hitem Internetu.

Tym razem "towarem z górnej półki" okazało się... masło orzechowe i Nutella. Właściciel sklepu, w miejscu, gdzie powinny stać opakowania wspomnianych produktów, umieścił kartkę o dość zaskakującej treści: "Ze względu na notoryczną kradzież Nutelli i masła orzechowego w/w towar dostępny jest przy kasie". Autor zdjęcia opublikowanego na Twitterze, opisał je w przewrotny sposób, parafrazując słynny cytat z filmu "Miś": "Wojna, wojna idzie... Przed wojną też kradli masło orzechowe...".

Portal O2.pl poprosił centralę "Żabki" o wyjaśnienie tej dość niecodziennej sytuacji. Biuro prasowe sieci odpowiedziało, że "Opisywana sytuacja ma charakter incydentalny. Kartka wskazana na zdjęciu była inicjatywą naszego franczyzobiorcy i została już usunięta".

Właściciel świnoujskiego sklepu będzie musiał teraz znaleźć inny sposób na "amatorów darmowej Nutelli".

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Krążkopławy zajmują świnoujską plażę