Okradł market w Stargardzie. Nie reagował na Stój, policja!

i

Autor: 3839153 / CC0 / pixabay.com Okradł market w Stargardzie. Nie reagował na "Stój, policja!"

Pościg za złodziejem

Okradł market w Stargardzie. Nie reagował na "Stój, policja!"

2022-10-12 10:08

Wybiegł ze sklepu ze skradzionym łupem, za nim biegł ochroniarz. W pościg rzucili się również policjanci, którzy byli już po służbie. Złodziej jednak nie zamierzał się poddawać. Mimo okrzyków "Stój, policja!" mężczyzna kontynuował ucieczkę. Do czasu...

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci stargardzkiej komendy byli już po służbie. W pewnym momencie pod jednym z marketów dostrzegli wybiegającego ze sklepu mężczyznę i goniącego go ochroniarza.

- Słysząc krzyki pracownika ochrony wzywającego pomocy policjanci bez chwili namysłu udali się w pieszy pościg za sprawcą kradzieży - informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej policji. - Mimo wielu okrzyków "Stój, policja!" i nawoływania do zachowania zgodnego z prawem złodziej uciekał przez kilkaset metrów pomiędzy blokowiskami.

Próba ucieczki okazała się jednak nieskuteczna. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać sklepowego złodzieja. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony, a następnie przekazany w ręce stróżów prawa z patrolu interwencyjnego.

- 31-latek znany był już stargardzkim funkcjonariuszom z podobnych zdarzeń - dodaje mł. asp. Justyna Siwarska.

Skradziony towar został odzyskany i w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki. Sprawca kradzieży będzie musiał tłumaczyć się ze swojego czynu przed sądem.

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają