Alkomat

i

Autor: mat. policji

Nietrzeźwy kierowca

Karawanem na "podwójnym gazie". 24-latek ze Stargardu będzie miał kłopoty

2022-09-13 9:32

Do nietypowej interwencji doszło w miniony weekend na ul. Gdańskiej w Stargardzie, gdzie policjanci drogówki zatrzymali 24-latka, który mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, kierował... karawanem pogrzebowym!

W niedzielę, 11 września, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy, jak co dzień pilnowali bezpieczeństwa i porządku na lokalnych drogach. Parę minut przed północą, na ul. Gdańskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej karawan pogrzebowy marki Mercedes, którego styl jazdy wydał się mundurowym podejrzany.

Czytaj też: Na widok radiowozu nagle zawrócili. Co przeskrobali? Niecodzienny patrol na ulicach Szczecina

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!

- Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od 24-latka woń alkoholu, w związku z czym sprawdzili jego stan trzeźwości - tłumaczy mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy. - Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy, ale to nie koniec jego kłopotów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Czytaj też: Tajemnicza śmierć policjanta z Goleniowa. Miał strzelić sobie w głowę ze służbowej broni

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają