Kałojan, Ruhan, Bożętyna... Kreatywność rodziców nie zna granic! Poznajcie najdziwniejsze imiona w Polsce! [GALERIA]

2020-08-28 6:37

Jakie są najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom w Polsce? Okazuje się, że kreatywność niektórych rodziców nie zna granic. To zestawienie może Was naprawdę zaskoczyć!

Na pewno słyszeliście o parze z Zawiercia, która na cześć portugalskiego właściciela sieci supermarketów nazwała swojego syna... Jeronimo Martin. Z kolei w 2017 roku w małopolskich Babicach na świat przyszedł Kendal Pcyman Karatas. Często słyszy się o także o tak "oryginalnych" imionach jak Dżenon czy Fifonż. To jednak wierzchołek góry lodowej...

Często też bywa tak, że rodzice, chcąc wyróżnić swojego potomka przekręcają lub spolszczają angielskie imiona lub na odwrót - celowo zamieniają polskie "k" na angielskie "c", by imię brzmiało "międzynarodowo"... co zresztą nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty i powstają prawdziwe językowe "potworki".

Jak widać w naszym zestawieniu - "kultowe" już imiona Dżesika i Brajan bardzo już spowszedniały i znajdują się poza listą najdziwniejszych imion, jakie są nadawane nowo narodzonym dzieciom w Polsce. 

Ewakuacja przez strażaków mężczyzny ważącego 250 kg