Kali ma nosa! Doprowadził stargardzkich policjantów prosto do skradzionych przedmiotów

i

Autor: KPP Stargard Kali ma nosa! Doprowadził stargardzkich policjantów prosto do skradzionych przedmiotów

Pies na medal!

Kali ma nosa! Doprowadził stargardzkich policjantów prosto do skradzionych przedmiotów

2022-12-21 11:56

Służy w stargardzkiej policji od sześciu lat. Mowa o owczarku niemieckim o imieniu Kali, który wraz ze swoim przewodnikiem asp. Radosławem Synówką tworzy zgrany duet. Są zawsze gotowi by pomagać innym. Razem odnoszą też wspólne sukcesy, takie jak zdarzenie, do którego doszło w ostatnich dniach. Czworonożny policjant pomógł w odnalezieniu przedmiotów, które zostały skradzione z myjni samochodowej.

Przewodnicy psów służbowych, to zdecydowanie policjanci służący z ogromnym zainteresowaniem i wkładający w swoją pracę wiele zaangażowania. Ze swoim czworonożnym kompanem nawiązują nierozrywalną więź, która owocuje skuteczną współpracą. I tak właśnie było w przypadku interwencji, do której doszło na terenie powiatu stargardzkiego.

- Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej, z której zostało skradzione mienie - mówi mł. asp. Justyna Siwarska ze KPP w Stargardzie. - Na miejsce wezwano m.in. policjanta z Zespołu Przewodników Psów Służbowych ze stargardzkiej komendy, który przyjechał wraz z Kalim, czyli czworonożnym funkcjonariuszem.

Pies od razu podjął trop i już po chwili poprowadził funkcjonariuszy kilkaset metrów dalej, gdzie w przydrożnym rowie złodziej ukrył skradziony towar. Kali kontynuował swoją pracę idąc dalej i odnalazł kolejne skradzione rzeczy.

Krótko potem skradziony towar został zwrócony właścicielowi.

Pies Kali ze swoim przewodnikiem asp. Radosławem Synówką

i

Autor: KPP Stargard Pies Kali ze swoim przewodnikiem asp. Radosławem Synówką

Quiz. Rasy psów. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Quiz: Co to za rasa psa?
Do malutkiego pieska Dimy mikołaj przyszedł wcześniej
Nasi Partnerzy polecają