Jak dojechać ze Szczecina nad morze i ominąć korki? Jest nowa trasa alternatywna [MAPY]

2016-06-22 10:43

Zaczęło się lato i jednocześnie zaczynają się korki na głównych drogach prowadzących do nadmorskich kurortów. Tradycyjnie już, największych utrudnień można spodziewać się na drodze krajowej nr 3, gdzie mogą tworzyć się kilometrowe kolejki. Żeby ich uniknąć, kierowcy jadący nad morze ze Szczecina i mogą skorzystać z mniej uczęszczanych tras alternatywnych. W tym roku zyskają kolejny dodatkowy dojazd.  

Dotychczas, żeby ominąć korki na krajowej "trójce", można było skorzystać z drogi prowadzącej przez Stepnicę lub nieco dłuższej, przez Niemcy. Z nowej trasy alternatywnej skorzystają przede wszystkim szczecinianie.

- Jadąc drogą S3 należy zjechać na węźle Tczewska do Dąbia - tłumaczy Grzegorz Sudakow, szef zachodniopomorskiej drogówki. - Następnie przez Pucice, Kliniska Wielkie i Rurzycę należy dojechać do drogi wojewódzkiej 111 w kierunku Modrzewie i dalej przez Stepnicę do Wolina.

Podczas ubiegłorocznych wakacji na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do ponad 250 wypadków, w których poszkodowanych zostało blisko 300 osób, a 30 osób zginęło.

Reporter: Joanna Gralka - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również Oryginalne napisy na tablicach rejestracyjnych. Szczecinianie są bardzo kreatywni! [AUDIO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany