Pociąg Polregio

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Jak dojechać na Pol'and'Rock Festival? Pociągi średnio co godzinę

2021-07-09 11:45

Tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w nietypowym miejscu. Wydarzenie, które od lat było organizowane w Kostrzynie nad Odrą, w tym roku odbędzie się na Pomorzu Zachodnim, na lotnisku Makowice pod Płotami. Uczestnicy festiwalu będą mogli dojechać na miejsce swoimi samochodami, jednak ci, którzy wybiorą podróż pociągiem, również nie muszą martwić się o dojazd.

Jak poinformował marszałek województwa Olgierd Geblewicz, pojawią się specjalne pociągi, które dowiozą na miejsce festiwalu jego uczestników. Będą kursowały zdecydowanie częściej niż zwykle, zarówno podczas trwania Pol'and'Rock Festival, jak i na kilka dni przed i po imprezie.

"Przed, w trakcie, a nawet jeszcze po festiwalu, przez wszystkie 6 dni, od wtorku 27 lipca do niedzieli 1 sierpnia włącznie – podwoimy liczbę pociągów regionalnych kursujących na trasie Szczecin – Kołobrzeg przez Płoty!"

- poinformował marszałek województwa na Facebooku.

Czytaj też: Zobacz najnowszy klip Cleo "Na fali". To bardzo "szczecińska" piosenka. Będzie HIT LATA?

Pociągi będą kursowały średnio co godzinę. Oznacza to, że nie powinno być większych problemów z dojazdem. Podróżujący pociągiem muszą jednak przygotować się na pieszą wędrówkę. Stację kolejową w Płotach i lotnisko Makowice dzieli bowiem kilkukilometrowy dystans, który będzie trzeba pokonać na własnych nogach. Stałych bywalców festiwalu nie powinno to jednak przestraszyć, gdyż podobny dystans musieli również pokonywać podczas wszystkich edycji festiwalu, które odbywały się w Kostrzynie.

Rozwiąż QUIZ: Te teledyski KIPIĄ SEKSEM i nagością! Nie oglądaj ich w pracy i przy dzieciach. Znasz je wszystkie?

Jurek Owsiak zaprasza do Muzeum Rocka!