Hipermarket-widmo straszy pustką i ciemnościami. Tak teraz wygląda dawne Tesco w Szczecinie

2023-01-09 9:04

Cisza, ciemność i pustka - tak w wielkim skrócie można opisać to, co dzieje się obecnie w największym sklepie sieci Tesco w Szczecinie. Od blisko półtora roku wielkopowierzchniowy sklep jest nieczynny. Pozostała po nim pusta hala, trochę pamiątek i wspomnienia klientów, którzy regularnie robili tu zakupy. Hipermarket-widmo przy Wzgórzu Hetmańskim wciąż straszy, a jego przyszłość jest nadal nieznana.

Tesco zamknęło wszystkie sklepy

Ostatnie zakupy można było tutaj zrobić blisko półtora roku temu. 19 sierpnia 2021 roku hipermarket Tesco przy ulicy Milczańskiej w Szczecinie odwiedzili ostatni klienci, którzy w atrakcyjnych cenach kupowali resztki towaru. Wielkopowierzchniowy sklep brytyjskiej sieci zniknął z handlowej mapy miasta po blisko dwóch dekadach działalności.

W 2021 roku Tesco ostatecznie wycofało się z polskiego rynku, ustępując miejsca duńskiej sieci Netto, która przejęła większość sklepów brytyjskiego koncernu, otwierając w nich swoje placówki. Jednak do hali przy ulicy Milczańskiej działalność handlowa już nie powróciła. Przez krótki czas działał jeszcze niewielki pasaż handlowy, jednak z powodu braku klientów, najemcy zrezygnowali z dalszej działalności i wyprowadzili się.

Hipermarket-widmo wciąż straszy

Obecnie parking przed dawnym sklepem świeci pustkami. Stoją tam nieliczne samochody, często z ofertami sprzedaży. Wielki plac wykorzystywany jest również przez miłośników ekstremalnej jazdy, o czym świadczą ślady opon na nawierzchni. Podobnie jest wewnątrz dawnego sklepu, gdzie panuje pustka, cisza i ciemność. W hali dawnego Tesco wciąż stoją puste regały, przed wejściem można zauważyć kosze na zakupy, dawny sklep wciąż oznakowany jest logotypami brytyjskiej sieci. Poza tym nie dzieje się nic.

W dawnym pasażu handlowym wciąż jednak tlą się resztki życia. Pomimo niewielkiego ruchu, nieprzerwanie działa w nim niewielka apteka, z której korzystają przeważnie okoliczni mieszkańcy.

Co dalej z dawnym Tesco w Szczecinie?

Mimo, iż od zamknięcia Tesco przy ulicy Milczańskiej minęło już wiele miesięcy, wciąż nieznana jest przyszłość tego miejsca. Spekulowano, że zostanie tutaj otwarty sklep sieci Kaufland. Była też mowa o przeznaczeniu hali na magazyny znajdującego się nieopodal sklepu IKEA, jednak żadna z hipotez nie potwierdziła się. Nie wiadomo więc, czy kiedykolwiek wróci tutaj handel, czy teren zostanie przeznaczony pod inną inwestycję.

Czy pamiętasz te sklepy w Szczecinie? Zrób ten prosty test wiedzy o byciu szczecinianinem!

Pytanie 1 z 10
W 1997 roku na Prawobrzeżu powstał pierwszy hipermarket w Szczecinie. Jeździły do niego "wycieczki" klientów z całego miasta. Chodzi o...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany