GIGANTYCZNY zbiornik dotarł do Polic. Transport był ogromnym WYZWANIEM [ZDJĘCIA]

2021-01-19 10:08

To była bardzo skomplikowana operacja, która trwała aż trzy dni. Ogromny, 70-metrowy zbiornik o wadze blisko 600 ton dotarł na plac budowy polickich "Polimerów".

Ładunek przypłynął do portu barkowego w miniony piątek na statku „Aura”, a następnie został przetransportowany na plac budowy. Zbiornik o objętości 3485 metrów sześciennych i wadze 585 ton jest pierwszym z pięciu, które znajdą się w zakładzie w Policach i będą służyły do magazynowania produktu instalacji odwodornienia propanu - propylenu. Propylen będzie docelowo kierowany na instalację do produkcji polipropylenu.

Zobacz też: Świnoujście: "Wielki Kret" prawie gotowy do drążenia najdłuższego tunelu w Polsce [ZDJĘCIA]

- Planowanie transportu trwało kilka miesięcy – mówi Andrzej Niewiński, Prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A. - Wymagało to odpowiedniego przygotowania całej trasy, w tym między innymi wykonania tymczasowej przeprawy mostowej na terenie oczyszczalni ścieków, wytyczenia dróg tymczasowych oraz zaangażowania niezbędnych służb logistycznych. Dzięki temu udało się wczorajszą operację przeprowadzić bez problemu i w bezpieczny sposób.

Zbiornik na propylen został w całości wykonany w Polsce, w Stoczni w Gdyni przez Zakład Konstrukcji Spawanych FERRUM S.A.

Polimery Police

Polimery Police są jedną z największych inwestycji w historii polskiego przemysłu chemicznego. W jej zakres wchodzi: instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna, terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy).

Zobacz też: Statystyki ŚMIERCI na Pomorzu Zachodnim! PRZERAŻAJĄCY wzrost liczby zgonów w 2020 roku

Inwestycja realizowana jest przez Grupę Azoty, generalnym wykonawcą jest koreańska firma Hyundai Engineering.

Polimery Police mają rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2023 r.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zmasakrowane ciało w wieżowcu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany