Gdy zamkną sklepy w niedzielę, zakupy zrobisz... w Niemczech! [ADRESY, GODZINY OTWARCIA]

2018-02-12 9:02

Gdy w Polsce zaczną obowiązywać nowe przepisy i w niedzielę na drzwiach sklepów zobaczymy wywieszkę "nieczynne", życie wielu osób, które w ciągu tygodnia nie mają czasu na zrobienie zakupów, może stać się nieco utrudnione. Jest jednak rozwiązanie - zakupy zrobimy u naszych zachodnich sąsiadów! 

Do wejścia w życie nowej ustawy o zakazie handlu w niedzielę zostało już niewiele czasu. W 2018 roku sklepy będą czynne tylko w wybrane niedziele, natomiast od przyszłego roku zakupy zrobimy tylko od poniedziałku do soboty. W niedzielę otwarte będą m.in. nieliczne małe sklepiki, kwiaciarnie, sklepy z dewocjonaliami, apteki, stacje benzynowe.

Polskie sklepy zamknięte, zarobią... Niemcy!

Na pewno nie zrobimy zakupów w szczecińskich hipermarketach czy dyskontach. Będzie to jednak możliwe po drugiej stronie granicy, gdzie także obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, jednak funkcjonuje on na nieco innych zasadach, dzięki którym wybrane sklepy mogą być tego dnia otwarte. Klienci ze Szczecina lub Świnoujścia będą mieli do pokonania zaledwie kilka lub kilkanaście kilometrów, by zrobić zakupy w supermarkecie.

Zakupy w niedzielę zrobimy w Niemczech

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zakupy w niedzielę zrobimy w Niemczech

Mieszkańcom zachodnich dzielnic Szczecina lub miejscowości przygranicznych wystarczy zalewnie 20-minutowa podróż samochodem, by zrobić zakupy w Löcknitz, gdzie w każdą niedzielę od godziny 11.00 do 16.00 czynne są supermarkety dobrze znanej nam sieci Netto (Chausseestraße 37) i konkurencyjnej, chociaż o podobnie brzmiącej nazwie - Netto Marken-Discount (Pasewalker Straße 32). To zaledwie kilkanaście kilometrów od Szczecina i około 10 kilometrów od granicy w Lubieszynie.

- Tak, mamy otwarte w każdą niedzielę - potwierdza kasjerka pracująca w jednym z wymienionych sklepów, która jest Polką na stałe mieszkająca w Niemczech. - Sklep jest nieczynny jedynie w święta, więc zapraszamy wszystkich klientów.

Przeczytaj również: "Chyba widzisz mnie z daleka!". O krok od nieszczęścia w centrum Szczecina i film ku przestrodze [WIDEO]

Chętnie robimy zakupy po drugiej stronie granicy

Polacy chętnie robią zakupy po drugiej stronie granicy. Zachęcają do tego nie tylko porównywalne, a często nawet niższe ceny niż w Polsce, ale także jakość produktów, która zdaniem klientów jest zdecydowanie lepsza. Dużą popularnością cieszą się nie tylko kosmetyki i chemia, ale także codzienne artykuły spożywcze.

- Robię tutaj normalne zakupy. Kupuję mięso, przyprawy, napoje, słodycze, czasem chemię - mówi pani Katarzyna, szczecinianka spotkana na zakupach w Pasewalku. - Ceny są podobne do naszych, a jakość nieporównywalna. Przynajmniej mam stuprocentową pewność, że w wędlinach jest prawdziwe mięso, a nie wypełniacze.

Niedzielne zakupy na wyspie Uznam

Zakupoholicy ze Świnoujścia także nie muszą obawiać się nowej ustawy. Mają oni jeszcze większy wybór niż szczecinianie. W przygranicznych miejscowościach Ahlbeck i Heringsdorf mogą zrobić zakupy w supermarketach Netto i Netto Marken-Discount, a także w sklepach sieci Aldi, Edeka i sky-Supermarkt należącym do sieci Rewe.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele zacznie obowiązywać w Polsce od 1 marca 2018 roku.

Przeczytaj również: Zgodnie z nową ustawą o zakazie handlu w tych dniach nie zrobisz zakupów! [HARMONOGRAM]