Przyszły tłumy!

Frekwencja i pogoda dopisały. Bardzo udany Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie

2024-02-24 17:40

Ponad 30 tras o najróżniejszej tematyce, setki chętnych i idealna, wręcz wiosenna pogoda, która zdecydowanie sprzyjała spacerom po mieście. W ramach XI Dnia Przewodnika Turystycznego można było odwiedzić zarówno dobrze znane i niedostępne na co dzień miejsca, a także poznać różne ciekawe historie dotyczące Szczecina.

W sobotę, 24 lutego, podczas spacerów z przewodnikami można odwiedzić m.in. urząd miasta, urząd wojewódzki, Morskie Centrum Nauki, czy szczeciński browar, a także wybrać się szlakiem szczecińskich katastrof czy mozaik dostępnych w przestrzeni miasta. Wszystkie wycieczki były bezpłatne, jednak połowa z nich, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagała rejestracji. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie, a zainteresowanie było tak ogromne, że system rejestracji chwilowo przestał działać.

Wycieczkom po mieście zdecydowanie sprzyjała pogoda. Mimo, iż mamy środek kalendarzowej zimy, aura była iście wiosenna. Piękny słoneczny dzień i temperatury sięgające 15 stopni zachęcały do spacerów.

Organizatorem XI Dnia Przewodnika Turystycznego była Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia i Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników.

QUIZ: "Poniemiecki" czy współczesny? Rozpoznajesz te budynki w Szczecinie?

Pytanie 1 z 12
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na placu Orła Białego to:
QUIZ: przedwojenne czy współczesne?
Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie