niewybuchy, patrol saperski, saperzy

i

Autor: -

Ewakuacja w Dobrej pod Szczecinem. Na budowie znaleziono 150-kilogramową bombę

2021-04-22 7:39

Czwartek będzie ciężkim dniem dla cześci mieszkańców Dobrej pod Szczecinem. Saperzy będą usuwać niewybuch, który znaleziono na terenie budowy przy ul. Biedronki. Pozostałość z czasów II wojny światowej jest na tyle niebezpieczna, że zdecydowano się na ewakuację mieszkańców okolicznych ulic na czas podejmowania niewybuchu.

Dużą bombę lotniczą o wadze około 150 kg, znaleziono na placu budowy przy ul. Biedronki. Ze względu na rozmiar znaleziska, podczas jego podejmowania przez saperów, konieczne są dodatkowe środki bezpieczeństwa, stąd decyzja o ewakuacji mieszkańców najbliższej okolicy w promieniu 1200 metrów. W strefie zagrożonej znajduje się około 30 budynków mieszkalnych. Do ewakuacji zostali wytypowani mieszkańcy następujących ulic:

  • od ulicy Dereszowej – ulice: Biedronki; Salamandry; Cykady; Dereszowa; Derkacza; Czajki; Ważki; Rzekotki; Traszki;
  • od ulicy Róży Wiatrów – ulice: Rudawki; Husarska; Rycerska; Cesarska

Zobacz też: Złodzieje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ukradli ponad 3-metrowego anioła!

Saperzy wkroczą do akcji w czwartek w godz. 10:00 - 13:00. W tym czasie mieszkańcy wyżej wymienionych ulic muszą opuścić swoje miejsca zamieszkania i zebrać się w miejscu ewakuacji - sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dobrej przy ul. Poziomkowej 5.

"Mam nadzieję, że akcja usuwania niewybuchu szybko się zakończy i wszyscy będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów"

- informuje na stronie internetowej gminy Dobra wójt Teresa Dera.

Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają