Mimo, iż prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej zagrożone jest dotkliwymi karami, wciąż wiele osób decyduje się na taki sposób zarabiania pieniędzy. Taki punkt działał w miejscu dawnego zakładu usługowego w centrum Szczecina, który od dawna był nieczynny. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie nie dali się jednak nabrać i przeprowadzili kontrolę. Po kilkukrotnym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi i braku reakcji mundurowi weszli do lokalu przy użyciu siły.
- W środku funkcjonariusze zastali trzech graczy i mężczyznę obsługującego lokal - informuje Maciej Koniuszewski z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Zabezpieczyliśmy 8 stanowisk komputerowych, 4 klasyczne automaty do gier, 2 telefony i gotówkę dla graczy: 1522 zł.
Funkcjonariuszy KAS wspierali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Co grozi za nielegalny hazard?
Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do trzech lat. Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których te gry są urządzane, grożą również kary pieniężne w wysokości 100 tys. złotych za każdy nielegalny automat.
Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:
- telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000
- za pomocą elektronicznego formularza
- mailowo na adres: [email protected]