Spektakularna akcja na szczecińskim Turzynie. Rozbili jaskinię hazardu

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Spektakularna akcja na szczecińskim Turzynie. Rozbili jaskinię hazardu

Spektakularna akcja na szczecińskim Turzynie. Rozbili nielegalną jaskinię hazardu [WIDEO]

2022-07-12 10:08

Kilkunastu funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego, przy wsparciu policjantów wzięło udział w spektakularnej akcji na szczecińskim Turzynie, gdzie znajdował się nielegalny punkt hazardowy. Żeby dostać się do wnętrza lokalu, trzeba było użyć siły.

Tym razem na celowniku służb znalazł się lokal u zbiegu ulic Pułaskiego i Bolesława Śmiałego na Turzynie. Żeby dostać się do środka, funkcjonariusze musieli wyważyć drzwi.

- W kontrolowanym lokalu zabezpieczyliśmy dziewięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również dziesięć monitorów i modem. Zabezpieczyliśmy też gotówkę w kwocie 700 zł. Jedna z zatrzymanych osób poszukiwana była przez policję.

Czytaj też: Opuszczony lokal w centrum Szczecina miał nie wzbudzać podejrzeń. W środku była jaskinia hazardu

Spektakularna akcja celników. Zlikwidowali jaskinię hazardu na Turzynie

W akcji brało udział 17 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, których wspierali funkcjonariusze szczecińskiej policji.

- Przypominamy, nielegalny hazard jest karalny - podkreśla Małgorzata Brzoza. - Hazard, który polega na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe.

Kwoty nie są mało. Za prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej grozi od 72 tys. zł do 28 mln zł albo kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie. Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11 tys. zł do ponad 4 mln zł.

Czytaj też: Szczecin: Szyld wskazywał na hurtownię telefonów. Za drzwiami była jaskinia hazardu [ZDJĘCIA]

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Nasi Partnerzy polecają