Drogowcy w akcji i poważne utrudnienia w centrum Szczecina. Lepiej omijać plac Zgody

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Drogowcy w akcji i poważne utrudnienia w centrum Szczecina. Lepiej omijać plac Zgody

Przebudowa al. Wojska Polskiego

Drogowcy w akcji i poważne utrudnienia w centrum Szczecina. Lepiej omijać plac Zgody

2022-11-22 17:30

Trwająca od ponad roku przebudowa śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego wchodzi w kolejny etap. Drogowcy rozpoczynają przebudowę placu Zgody. Oznacza to liczne utrudnienia dla zmotoryzowanych poruszających się w tej części miasta. Zmiany w organizacji ruchu zostaną podzielone na trzy etapy.

Jednym z elementów inwestycji jest przebudowa placu Zgody, który stanie się rondem. Dotychczas ruch w tym miejscu, mimo wielu przeszkód, był możliwy, jednak kolejne prace będą wiązały się z jego ograniczeniem, a wręcz wyeliminowaniem. Ma to na celu szybkie zrealizowanie zadania.

- Prace zostały podzielone na trzy etapy - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Dla każdego z trzech etapów zostaną wprowadzone objazdy dla pojazdów jadących z kierunku placu Żołnierza i ul. Małkowskiego.

Etap I obejmuje zajęcie jezdni placu Zgody pomiędzy północnym i południowym wlotem Wojska Polskiego. Zostaną również zamknięte wloty w ulice Bohaterów Getta i Bogusława X. Ruch komunikacji autobusowej pozostaje bez zmian. Ze względu na prowadzenie robót zostaną wprowadzone zmiany w ciągu ulicy Bohaterów Getta polegające na wprowadzeniu dwukierunkowego ruchu dojazdowego do posesji od skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi. Pojazdy jadące ulicą Małkowskiego otrzymają nakaz jazdy w kierunku ulicy Krzywoustego.

Przebudowa pl. Zgody

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa pl. Zgody

Etap II obejmuje zajęcie jezdni placu Zgody pomiędzy południowym wlotem Wojska Polskiego i wlotem ul. Bałuki. Zamknięte pozostaną wloty w ulice Bohaterów Getta i Bogusława X. Ruch komunikacji autobusowej pozostaje bez zmian. Ze względu na prowadzenie robót zostaną wprowadzone zmiany w ciągu ulicy Bohaterów Getta polegające na wprowadzeniu dwukierunkowego ruchu dojazdowego do posesji od skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi. Pojazdy jadące ulicą Małkowskiego otrzymają nakaz jazdy w kierunku ulicy Krzywoustego.

Przebudowa pl. Zgody

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa pl. Zgody

Etap III obejmuje zajęcie jezdni placu Zgody pomiędzy północnym wlotem Wojska Polskiego i wlotem ul. Bałuki. Zamknięte pozostaną wloty w ulice Bohaterów Getta i Bogusława X. Ruch komunikacji autobusowej oraz dojazdowy pojazdów po Placu Zwycięstwa będzie odbywał się w odwrotnym kierunku – od ul. Bałuki do północnego Wlotu Al. Wojska Polskiego. Ze względu na prowadzenie robót zostaną wprowadzone zmiany w ciągu ulicy Bohaterów Getta polegające na wprowadzeniu dwukierunkowego ruchu dojazdowego do posesji od skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi. Pojazdy jadące ulicą Małkowskiego otrzymają nakaz jazdy w kierunku ulicy Krzywoustego.

Przebudowa pl. Zgody

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa pl. Zgody

Według obowiązującej organizacji ruchu nie będzie dopuszczony ruch pojazdów z wyjątkiem pojazdów budowy i dojazdu do posesji przez al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Bałuki do ul. Jagiellońskiej.

- Zgodnie z obowiązującą czasową organizacją ruchu nie będzie możliwości poruszania się także pojazdów w ciągu al. Wojska Polskiego od placu Zgody do placu Zwycięstwa - dodaje Piotr Zieliński. - Kierowców prosimy o zachowanie uwagi.

Przebudowa pl. Zgody

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa pl. Zgody

Utrudnienia związane z przebudową Placu Zgody zakończą się najwcześniej wiosną przyszłego roku. Cała przebudowa alei Wojska Polskiego ma zakończyć się w trzecim kwartale 2023 roku. Koszt prac to ponad 80 mln zł.

Sonda
Denerwuje Cię stanie w korkach?
Tory tramwajowe wracają na aleję Wojska Polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają