Walec

i

Autor: PIRO4D / CC0 / pixabay.com

Drogowcy pojawią się na ulicach Szczecina. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

2021-04-02 19:20

Wraz z nadejściem wiosny, na ulicach Szczecina pojawią się ekipy drogowców. Pierwsze utrudnienia związane z wymianą nawierzchni pojawią się już po świętach. Na pierwszy ogień pójdzie ulica Wyszyńskiego, gdzie prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Docelowo w tym roku nowe nakładki pojawią się na kilkunastu ulicach w mieście. Drogowcy będą jednak robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy.

Frezowanie ulicy Wyszyńskiego rozpocznie się w środę, 7 kwietnia. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od Nabrzeża Wieleckiego do ulicy Tkackiej, w obu kierunkach. - Prace prowadzone będą głównie w nocy, ale kierowcy muszą uważać na wystające urządzenia oraz regulujących je drogowców - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Zakończenie prac na tej części planowane jest pod koniec kwietnia.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie gotowa przed terminem. Kiedy będzie można zrobić pierwsze zakupy?

W piątek, 9 kwietnia wystartują prace na ulicy Sołtysiej i Farnej.

- Nowa nawierzchnia będzie także na jezdni wspomagającej placu Żołnierza na odcinku od Mariackiej do Korsarzy - dodaje rzeczniczka ZDiTM. - Roboty w tym przypadku będą trwały do końca maja.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.

Zobacz też: Szczecin: Rowery miejskie powrócą w nowej odsłonie. Mieszkańcy: "Kiedy? Jesienią?"

Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej
Nasi Partnerzy polecają