Drogowa rewolucja w szczecińskim porcie. Tak zmienia się ulica Górnośląska [ZDJĘCIA]

2021-03-09 8:21

Wielu mieszkańców Szczecina nie korzysta z niej na co dzień, jednak jest to jedna z bardzo ważnych dróg, prowadzących do szczecińskiego portu. Na ulicy Górnośląskiej nie ma już śladu po starej infrastrukturze drogowej. Trwa budowa sieci, prowadzone są prace przygotowawcze pod budowę nowej jezdni.

- Do tej pory zrealizowano prace związane z rozbiórkami starej infrastruktury drogowej i kolejowej - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Przebudowano sieć kanalizacji sanitarnej, teletechnicznej oraz elektroenergetycznej. Wykonane zostały ponadto warstwy konstrukcyjne pasów postojowych.

Aktualnie, roboty budowlane skupiają się na przebudowie sieci wodociągowej i sieci kanalizacji deszczowej. Prowadzone są również prace przy korytowaniu pod warstwy konstrukcyjne jezdni.

Przebudowa ulicy Górnośląskiej jest częścią dużego projektu "Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza", współfinansowanego ze środków unijnych.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!