Dramat bezbronnego kundelka! Potrzebna była pomoc fachowców! [ZDJĘCIA]

2022-12-19 12:36

Niewielki, szarej maści, kundelek z Wolina (Zachodniopomorskie) o wdzięcznych czarnych oczkach miał wielkiego pecha, gdy przez nikogo niezauważony utknął między metalowymi prętami ogrodzenia cudzej posesji przy ul. Kościelnej. Nie wiadomo, czego na niej szukał, gdy urwał się z domu i hasał po mieście, ale ta ciekawość mogła dla niego skończyć się tragicznie. Na szczęście z pomocą przyszli niezawodni strażacy.

Skomlącego kundelka usłyszeli przypadkowi spacerowicze. Sami próbowali psiakowi pomóc, ale ten był tak wystraszony, wręcz przerażony, że na próbę uwolnienia go zareagował wrogo. Nie zamerdał na nich ogonem, tylko ich ugryzł, dlatego ci na pomoc psu wezwali służby.

Przyjechali strażacy z OSP Wolin i policja.

- Ktoś z postronnych osób przyniósł smycz i obrożę, dopiero wtedy mogliśmy rozchylili pręty ogrodzenia używając specjalistycznego sprzętu, tzw. rozpieraka. I uwolniliśmy psa. W międzyczasie pojawił się właściciel, co oszczędziło jego poszukiwań, i pies szczęśliwie wrócił do domu. Przyznaję, że z takiej opresji jeszcze nie ratowaliśmy psa – mówi kierujący działaniami OSP Wolin Kamil Zelek.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?