Aktualne zdjęcie
Mimo iż zdjęcie przeważnie załączamy do naszego życiorysu, istnieją firmy i instytucje, które wymagają dodatkowych kopii oddzielnie. Z reguły fotografie muszą spełniać określone wymogi wymiarowe, jak i techniczne. Warto z tego względu co jakiś czas robić sobie zdjęcie, które będziemy przechowywać zarówno w formie odbitek, jak i na płycie CD. Nawet jeśli nie przyda nam się ono podczas rekrutacji, będziemy mogli wykorzystać je do wyrabiania np. dokumentów. Możemy również przechowywać je bezpiecznie na stronach internetowych do tego przeznaczonych, np. na Pracuj.pl, gdzie wraz z CV zabezpieczone jest na koncie użytkownika.
List Motywacyjny
Mimo iż rzadko stosowany, List Motywacyjny jest pewnego rodzaju testem dla potencjalnego kandydata. Przeważnie sprawdzane są za jego pomocą umiejętności wyrażania własnych myśli, komunikacyjne oraz szeroko pojmowany storytelling. List Motywacyjny to również dobry sposób na sprawdzenie kandydata, czy rzeczywiście interesuje się on firmą, do której rekrutuje. Ten typ dokumentu nie ma z reguły pożądanego formatu. Powinien być jednak pisany dla każdego pracodawcy unikatowo, bez oparcia w postaci gotowego szablonu, gdyż w ten sposób jego wartość w sposób naturalny wzrasta.
Orzeczenie lekarskie
Niektóre firmy, zwłaszcza stawiające na wykonywanie obowiązków w postaci prac fizycznych, podczas rekrutacji wymagają od swoich kandydatów specjalnych orzeczeń lekarskich. Najczęściej dotyczą one stwierdzenia braku przeciwskazań do wykonywania danych czynności, np. pracy przy ekranie komputera. Warto pamiętać, iż tego typu dokument ma datę ważności i badania co jakiś czas należy odnawiać. Orzeczenia lekarskie wymagane są zwłaszcza w pracach związanych z przechowywaniem, obróbką bądź sprzedażą żywności.
Świadectwo pracy od poprzedniego pracodawcy
Świadectwo pracy to dokument bardzo często pomijany na wielu etapach rekrutacji. Niekiedy jednak zdarza się, iż przyszły pracodawca chce potwierdzenia naszych kwalifikacji poprzez dowód zatrudnienia w poprzednim zakładzie pracy. Warto więc tego typu dokumenty trzymać wszystkie razem, gdyż są one nie tylko poświadczeniem naszych kompetencji, ale również nośnikiem informacji m.in. o ilości dni urlopowych, jakie nam jeszcze pozostały do wykorzystania.