Pijana matka odcięla dziecku palec

i

Autor: Domin

Dobropole Pyrzyckie: Po pijanemu odcięła nożyczkami PALEC swojemu synkowi. Co jej grozi?

Matka 4-letniego chłopca, który został okaleczony w nieludzki sposób, została zatrzymana. Kobieta, która po pijanemu odcięła nożyczkami palec swojemu synkowi, wkrótce usłyszy zarzuty. Ile jej grozi?

Przypomnijmy, do dramatycznych zdarzeń doszło w nocy z czwartku na piątek we wsi Dobropole Pyrzyckie (woj. zachodniopomorskie). Podczas libacji alkoholowej, 4-letni chłopiec przytrzasnął sobie palec tapczanem. Matka, która była pod wpływem alkoholu, miała chwycić za nożyczki i odciąć nimi uwięziony w potrzasku palec malca.

Czytaj więcej: Pijana matka odcięła dziecku PALEC nożyczkami! KOSZMARNY finał libacji w Dobropolu Pyrzyckim

W tym momencie rozległ się przeraźliwy krzyk. Hałas postawił na nogi sąsiada, który wezwał pomoc do okaleczonego dziecka. Ranny chłopczyk trafił do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Dzięki szybkiej interwencji służb medycznych, jego życie nie jest zagrożone.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Iwona L. została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie.

- Matka dziecka w chwili zdarzenia była w stanie nietrzeźwości - potwierdza prok. Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Kobieta została zatrzymana. Sprawą zajęła się prokuratura, która bada okoliczności koszmarnego zdarzenia.

- Postępowanie jest w toku gromadzony jest materiał dowodowy, celem oceny czy to zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem, celowym działaniem, czy zaniechaniem - mówi prok. Ewa Obarek. - Prokuratura w Pyrzycach wystąpiła do sądu z wnioskiem o ustanowienie kuratora dla małoletniego pokrzywdzonego, który będzie reprezentował jego interesy w toczącym się postępowaniu karnym. Matka dziecka w chwili obecnej jest zatrzymana w celu wykonania z nią czynności procesowych.

Wkrótce matka 4-letniego chłopca usłyszy zarzuty. Prokurator podejmie również decyzję co do rodzajów środków zapobiegawczych wobec kobiety.

Za uszkodzenie ciała grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być wyźsze?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl. Zagłosuj na Szczecin!

Naga kobieta na ulicach Świnoujścia