Dobro powraca

i

Autor: mat. organizatora Dobro powraca

Dobro powraca... czyli wspólnie pomagamy Łukaszowi!

2016-06-08 12:12

Dwa lata temu tego chłopca pokochały tysiące Polaków. O Łukaszu Berezaku zrobiło się głośno podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2014 roku. Specjalnie dla niego, do Szczecina przyjechał sam Jurek Owsiak. Chłopiec chętnie pomaga innym, jednak sam także zmaga się z chorobą i potrzebuje wsparcia. 19 czerwca będą zbierane pieniądze na jego leczenie.  

Tego dnia odbędą się w Szczecinie dwa niezależne wydarzenia, podczas których będą zbierane pieniądze na leczenie Łukasza. Będzie można między innymi zagrać w kręgle lub obejrzeć mecz futbolu amerykańskiego.

W godzinach 11.00-13.00, w kręgielni MK Bowling odbędzie się charytatywny turniej gry w kręgle, w którym może wziąć udział każdy chętny. Natomiast o godzinie 12.00, na boisku przy ul. Witkiewicza rozpocznie się mecz futbolu amerykańskiego połączony z piknikiem rodzinnym, na którym nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych.

Przeczytaj również: Praca na wakacje 2016 w Szczecinie i okolicach [LISTA, OFERTY]

Łukasz Berezak ma 13 lat i od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego - Crohna, obniżoną odpornością, która wymaga przetoczeń preparatów immunoglobulin oraz wieloma powikłaniami. Jego stan zdrowia wymaga stałego nadzoru rodziców oraz opieki medycznej. Podstawowe leczenie w skali miesiąca kosztuje około 2 tysięcy złotych, jednak często wymaga ono dużo większych nakładów finansowych.

Więcej szczegółów dotyczących akcji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Przeczytaj również: Ranking Szkół Wyższych 2016: Jak wypadły szczecińskie uczelnie? [LISTA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany