Dobra wiadomość dla właścicieli psów. Szczecinianie odczują ulgę w portfelach

2021-10-20 11:08
Szczecin likwiduje podatek od posiadania psa
Autor: Grzegorz Kluczyński Szczecin likwiduje podatek od posiadania psa

Ta informacja z pewnością ucieszy właścicieli psów. Zniesiony zostanie podatek od posiadania psa. Szczecin jest kolejnym miastem, które likwiduje tę opłatę. Wcześniej podatek został zniesiony m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach Łodzi i Wrocławiu. Jak się okazuje, likwidacja daniny jest bardziej opłacalna.

Podatek od posiadania psa to 50 złotych rocznie. Jest jednak wiele odstępstw od tego obowiązku. Z podatku są zwolnione osoby niepełnosprawne, seniorzy, rolnicy, właściciele psów asystujących, wysterylizowanych czy adoptowanych ze schroniska, co oznacza, że tak naprawdę płacić musi go niewiele osób, a gdy ktoś uchyla się od tego obowiązku, egzekucja należności przez miasto jest na tyle kosztowna, przez co staje się nieopłacalna. Stąd pomysł całkowitej likwidacji podatku od psa.

Czytaj też: Nadciąga DROŻYZNA! Szczecinianie zapłacą więcej za grunty i śmieci

Z inicjatywą wyszedł sam prezydent Szczecina. Projekt uchwały został poddany głosowaniu podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Za likwidacją podatku od posiadania psa zagłosowało 29 z 30 radnych biorących udział w głosowaniu. Przeciw była tylko jedna osoba.

Oznacza to, że od 1 stycznia 2022 roku podatek od posiadania psa zostanie całkowicie zlikwidowany.

Czytaj też: "Królowe Życia": Arek Kocik zdradził, że robił TO w młodości. "Bardzo uwielbiam!"

Sonda
Czy jesteś właścicielem psa?
Sroka na szczecińskim torze kolarskim. Wyjątkowe dzieło ozdobiło zabytkowy obiekt
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE