Szczecin likwiduje podatek od posiadania psa

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczecin likwiduje podatek od posiadania psa

Dobra wiadomość dla właścicieli psów. Szczecinianie odczują ulgę w portfelach

2021-10-20 11:08

Ta informacja z pewnością ucieszy właścicieli psów. Zniesiony zostanie podatek od posiadania psa. Szczecin jest kolejnym miastem, które likwiduje tę opłatę. Wcześniej podatek został zniesiony m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach Łodzi i Wrocławiu. Jak się okazuje, likwidacja daniny jest bardziej opłacalna.

Podatek od posiadania psa to 50 złotych rocznie. Jest jednak wiele odstępstw od tego obowiązku. Z podatku są zwolnione osoby niepełnosprawne, seniorzy, rolnicy, właściciele psów asystujących, wysterylizowanych czy adoptowanych ze schroniska, co oznacza, że tak naprawdę płacić musi go niewiele osób, a gdy ktoś uchyla się od tego obowiązku, egzekucja należności przez miasto jest na tyle kosztowna, przez co staje się nieopłacalna. Stąd pomysł całkowitej likwidacji podatku od psa.

Czytaj też: Nadciąga DROŻYZNA! Szczecinianie zapłacą więcej za grunty i śmieci

Z inicjatywą wyszedł sam prezydent Szczecina. Projekt uchwały został poddany głosowaniu podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Za likwidacją podatku od posiadania psa zagłosowało 29 z 30 radnych biorących udział w głosowaniu. Przeciw była tylko jedna osoba.

Oznacza to, że od 1 stycznia 2022 roku podatek od posiadania psa zostanie całkowicie zlikwidowany.

Czytaj też: "Królowe Życia": Arek Kocik zdradził, że robił TO w młodości. "Bardzo uwielbiam!"

Sonda
Czy jesteś właścicielem psa?
Sroka na szczecińskim torze kolarskim. Wyjątkowe dzieło ozdobiło zabytkowy obiekt