Rolkarze

i

Autor: pasja1000 / CC0 / pixabay.com

Dobra wiadomość dla rolkarzy! Wybudują trasę wokół Goplany

2019-10-22 9:05

Już wkrótce rolkarze będą mogli pojeździć w komfortowych warunkach dookoła jeziora Goplana w Lesie Arkońskim. Miasto ogłosiło przetarg na realizację zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja zakłada przedłużenie istniejącej trasy biegnącej dookoła Arkonki, poprzez utwardzenie nawierzchni dróg wokół jeziora Goplana.

- Projekt obejmuje wykonanie jezdni z nawierzchni bitumicznej o szerokości 4 metrów oraz pojedynczych łączników o szerokościach 3 i 2 metry - informuje Paulina Łątka z urzędu miasta. - Jezdnia będzie podzielona na dwa dwumetrowe pasy – po zewnętrznej stronie dla rowerów, a po wewnętrznej dla amatorów rolek i pieszych. Łączna długość nowej trasy to 1534 m.

Urzędnicy zapewniają, że trasę zaplanowano tak aby zminimalizować ingerencję w zieleń oraz w maksymalny sposób odtworzyć bieg istniejącej drogi leśnej.

Trasa wokół jeziora Goplana

i

Autor: UM Szczecin

Dodatkowo, w celu zapewnienia ochrony migrujących płazów, wzdłuż północno-wschodniej części trasy mają zostać wykonane ogrodzenia ochronno-naprowadzające oraz specjalne przepusty. Wzdłuż wyniesionej części trasy oraz w rejonie przepustów staną drewniane balustrady. Na całej trasie pojawią się również ławki i kosze na śmieci.

Nowa trasa ma być gotowa za rok. W wyznaczony termin przewiduje również wstrzymanie robót w okresie migracji ropuchy szarej.