Sauna

i

Autor: nkaminetskyy / CC0 / pixabay.com Sauna

Do sauny nie tylko z ręcznikiem... ale przede wszystkim z kalendarzem!

2018-09-20 11:37

Kilka tygodni temu bywalców strefy saun Szczecińskiego Domu Sportu nieco zaskoczyły nowe zasady, które wprowadzono w obiekcie po tym jak część pań poskarżyła się na zachowanie niektórych panów. W ostatnim czasie wprowadzono nowe wytyczne. Jednak żeby móc z nich korzystać według własnych upodobań, warto zaopatrzyć się w kalendarz.

Na przełomie sierpnia i września wprowadzono sztywny podział na saunę męską i damską. Dotychczas taki podział nie istniał - obowiązywał on wyłącznie w przebieralniach. Z obu saun można było korzystać niezależnie od płci. To się jednak nie podobało części pań, które czuły się nieco skrępowane w obecności przedstawicieli płci przeciwnej. Przez kilka dni obowiązywał nawet nakaz korzystania z sauny w kostiumach kąpielowych, co spotkało się z głośnym sprzeciwem osób, które uznały, że jest to nie tylko niezgodne z powszechnie przyjętą zasadą, ale przede wszystkim niezdrowe.

Przeczytaj również: Panie na lewo, panowie na prawo i do sauny obowiązkowo w kostiumie... czyli nowe zwyczaje w Szczecińskim Domu Sportu

Podział saun na część męską i damską również wywołał sporą dyskusję, dlatego władze SDS postanowiły nieco "zmodyfikować" nowe zarządzenie. Teraz chcąc skorzystać tylko z sauny męskiej lub damskiej, gdy obowiązuje podział ze względu na płeć, należy wybrać się do Szczecińskiego Domu Sportu w nieparzyste dni miesiąca. Natomiast "stara" zasada, czyli sauny koedukacyjne, obowiązuje w dni parzyste. Planując więc chwilę relaksu w wysokiej temperaturze, warto zajrzeć w kalendarz i upewnić się czy lepiej wybrać się w pojedynkę lub w "mieszanym" towarzystwie.

>> Jak prawidłowo korzystać z sauny? Przeczytaj na PoradnikZdrowie.pl

Sauna w Szczecińskim Domu Sportu jest dostępna codziennie od 6:45 do 21:45 (w niedziele do 21:30). W części rehabilitacyjnej na pierwszym piętrze SDS można również skorzystać m.in. z siłowni, fizykoterapii, hydroterapii i masażu. Więcej informacji na stronie MOSRiR w Szczecinie.

Przeczytaj również: Popularne kąpielisko wkrótce się zmieni. Jest chętny na przebudowę Dziewoklicza

Zobacz #TOWIDEO:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany