Most Długi w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Most Długi w Szczecinie

Dlaczego pękały szyny na Gdańskiej? Są już wyniki ekspertyzy

2016-05-11 11:41

Znane już są wyniki ekspertyzy dotyczącej awarii torowiska tramwajowego na trasie od Mostu Długiego do Basenu Górniczego. Dlaczego pękały szyny w ciągu ulic Energetyków i Gdańskiej?  

Wyniki badań wskazują, że przyczyną awarii, która na kilka tygodni wstrzymała ruch tramwajowy między lewo- i prawobrzeżną częścią Szczecina była wadliwa technologia spawania. Wskutek braku zachowania reżimu spawalniczego dochodziło do pękania szyn. Ekspertyzę wykonał Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Osobne badania zlecił zarówno wykonawca prac - Energopol Szczecin i inwestor, czyli miasto. Wyniki obu ekspertyz były takie same. Oznacza to, że winę za zaistniałą sytuację ponosi wykonawca.

Firma będzie musiała naprawić wszystkie usterki, nie obejdzie się także bez wypłacenia rekompensaty. Miasto chce także, by w ramach zadośćuczynienia wydłużony został okres gwarancji na wykonane prace. W tej sprawie trwają jeszcze negocjacje, a ich ustalenia mają być znane w ciągu tygodnia.

Przeczytaj również: W centrum Szczecina może powstać Sąsiedzki Ogród Kultury! Potrzebne są Wasze głosy! [WIZUALIZACJE, WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany