Robisz to podczas wizyty duszpasterskiej? Popełniasz błąd!

i

Autor: debowscyfoto / CC0 / pixabay.com

Czy w tym roku będzie kolęda w Szczecinie? Pandemia w kontrze z wieloletnią tradycją

2021-12-23 13:18

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia, podobnie jak ubiegłoroczne, będą różnić się od tych sprzed kilku lat. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa, która od dwóch lat zmienia nasze życie. Ten czas wiąże się również z wizytami duszpasterskimi, czyli popularną "kolędą". Czy w tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne, kolęda odwołana?

Decyzję o odwołaniu odwiedzin księży w domach parafian podjęto już w kilku diecezjach w Polsce, m.in. w Wielkopolsce, gdzie w zamian w okresie Bożego Narodzenia odprawiane będą m.in. msze kolędowe, podczas których wierni będą mogli pomodlić się w małych grupach.

Jak wygląda sytuacja w diecezji szczecińsko-kamieńskiej? Czy mieszkańcy naszego miasta i regionu zostaną odwiedzeni przez księdza? Czy może kolęda w Szczecinie zostanie jednak odwołana? Kuria nie opublikowała żadnych szczegółowych wytycznych w tej sprawie, jednak, podobnie jak rok temu, wiele szczecińskich parafii zmieniło formułę wizyt duszpasterskich. Będą one odbywać się na zaproszenie parafian.

Tak będzie m.in. w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa, pw. św. Dominika przy pl. Ofiar Katynia, pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej czy parafii św. Stanisława Kostki przy pl. Matki Teresy z Kalkuty. Szczegółowe informacje na temat tegorocznej kolędy można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych parafii, w ogłoszeniach duszpasterskich.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Byłeś w tym kościele? Zgłoś się do sanepidu!

W kościołach zostaną wyłożone specjalne karty zgłoszeniowe, które należy wypełnić i pozostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za ich pomocą można umówić się na wizytę księdza w dogodnym terminie.

Jednocześnie w szczecińskich kościołach będą również odbywać się msze kolędowe.

Czytaj też: Kryzys w Kościele? Szczecinianie coraz rzadziej chrzczą dzieci

Sonda
Czy w tym roku przyjmiesz księdza po kolędzie?
Modernizacja północnej ściany katedry św. Jakuba w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany