Czy będzie kolęda w tym roku?

i

Autor: Pixabay.com Czy będzie kolęda w tym roku?

Czy będzie w tym roku kolęda w Szczecinie? Koronawirus wygra z wieloletnią tradycją?

2020-11-19 12:31

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, będą zdecydowanie inne niż dotychczas. Ten czas wiąże się również z wizytami duszpasterskimi, czyli popularną "kolędą". Czy w tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne, kolęda odwołana?

Decyzję o odwołaniu odwiedzin księży w domach parafian podjęto już w kilku diecezjach w Polsce, m.in. na Śląsku, gdzie w zamian w okresie Bożego Narodzenia odprawiane będą m.in. msze w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Właściciele nowo wybudowanych domów będą mogli zaprosić duchownego na jego poświęcenie - oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Jak wygląda sytuacja w diecezji szczecińsko-kamieńskiej? Czy mieszkańcy naszego miasta i regionu zostaną odwiedzeni przez księdza? Czy może kolęda w Szczecinie zostanie jednak odwołana? Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie.

- Ostateczna decyzja Księdza Arcybiskupa będzie przekazana do księży proboszczów - mówi ks. Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - Na chwilę obecną trwają rozmowy i konsultacje w tej sprawie.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Sonda
Czy przyjmiesz w tym roku księdza po kolędzie?
Zarażona koronawirusem, w śpiączce, urodziła dziecko.