Plaża w Świnoujściu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Plaża w Świnoujściu

Sinice w Bałtyku

Czerwona flaga w Świnoujściu. Część plaży zamknięta

2022-08-18 8:07

Na części nadmorskiej plaży w Świnoujściu obowiązuje zakaz kąpieli. Dwa z czterech kąpielisk zostały zamknięte ze względu na zakwit sinic. Zakaz wejścia do wody obowiązuje do odwołania.

Chodzi o dwa kąpieliska: Uznam i Uznam Wschód, które znajdują się między bazą ratowników i falochronem z wiatrakiem Stawa Młyny.

"Woda jest codziennie obserwowana przez ratowników pracujących na plaży. Dziś na części zauważyli dużą ilość sinic. Po konsultacjach ze świnoujską inspekcją sanitarną, organizator kąpieliska podjął decyzję o zamknięciu jego części"

- poinformował w środę, 17 sierpnia Urząd Miasta w Świnoujściu.

Kąpać się w morzu można na pozostałych świnoujskich kąpieliskach: Uznam Zachód, które znajduje się między bazą ratowników i granicą z Niemcami, a także na kąpielisku Warszów znajdującym się na wyspie Wolin.

Czytaj też: "Egzotyczna" roślina w centrum Szczecina. Mieszkańcy mają ubaw. "Miasto wycina, my sadzimy" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod wideo

Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać

Kąpiel w wodzie z kwitnącymi sinicami jest niebezpieczna i może powodować: wysypkę, swędzenie i łzawienie oczu, wymioty, biegunkę, gorączkę a także bóle mięśni i stawów.

- W razie wystąpienia objawów, po kąpieli w wodzie z sinicami należy zgłosić się do lekarza – podkreśla Małgorzata Kapłan.

Aktualne informacje dotyczące stanu wody w kąpieliskach prezentowane są w Serwisie Kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Krótki wypad do Niemiec może skończyć się niespodziewanym wydatkiem! [WIDEO]

Sonda
Czy miałeś kontakt z sinicami?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany