Inwestycje w Zachodniopomorskiem

Co się zmieniło na zachodniopomorskich drogach krajowych w 2022 roku? Co nas czeka w 2023?

2023-01-04 13:45

Rok 2022 w województwie zachodniopomorskim obfitował w liczne inwestycje drogowe - zarówno przebudowy istniejących szlaków jak i budowy zupełnie nowych odcinków dróg. Zakończono wiele rozpoczętych inwestycji, a także podpisano umowy na realizację kolejnych, które rozpoczną się w 2023 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała miniony rok i pochwaliła się planami na najbliższą przyszłość. Co zmieniło się na drogach krajowych w regionie, a co czeka nas w 2023 roku?

W 2022 roku został oddany do ruchu przebudowany węzeł drogowy Szczecin Kijewo. Rozpoczęła się także budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn, obwodnic Gryfina i Szczecinka oraz odcinka DK11 do ronda Janiska w Kołobrzegu. To łącznie ponad 44 km nowych dróg. Jak podkreślają przedstawiciele GDDKiA, był to również rok podpisywania umów na realizację inwestycji. Najważniejsze z nich, to dwie umowy dla S6 od Koszalina do Słupska o łącznej wartości 1,4 miliarda złotych. W efekcie tych działań na koniec roku w realizacji jest 153,4 km dróg o łącznej wartości 7 miliardów złotych. Bardzo istotne dla mieszkańców Pomorza Zachodniego były również umowy zawierane dla przygotowania inwestycji - dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina i drogi ekspresowej S10 Stargard - Piła.

Co się zmieniło na zachodniopomorskich drogach krajowych w 2022 roku i co czeka nas w nadchodzącym czasie? Sprawdźcie w poniższej galerii:

Sonda
Czy denerwuje cię stanie w ulicznych korkach?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają