Co można zrobić z kwiatów, poza bukietem? Zobaczcie niesamowite dzieła sztuki florystycznej! [ZDJĘCIA]

2016-05-16 11:27

Co można zrobić z kwiatów? Większość z nas odpowiedziałaby pewnie, że bukiet. Okazuje się, że to nie wszystko. Dla szczecińskich florystów kwiaty są doskonałym materiałem do stworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Zobaczcie, co zaprezentowali w miniony weekend podczas Plenerowej Wystawy Florystycznej, która towarzyszyła kiermaszowi "Pamiętajcie o ogrodach"! Te kompozycje robią wrażenie!

Tegoroczna wystawa odbywała się pod dość enigmatycznie brzmiącym hasłem "Nieugięci marzyciele poruszeni układem mechanicznie doskonałym". I to właśnie z nim miała być związana tematyka prac. Floryści wywiązali się z zadania doskonale. Kwiatowe kompozycje nie tylko cieszyły oczy, ale także zachęcały do interakcji - można było ich dotknąć, pociągnąć za sznurek, zakręcić korbą, co skutkowało tym, że ożywały.

Prace ustawione w przestrzeni placu Mickiewicza były chętnie odwiedzane i fotografowane przez szczecinian. Niestety można było je podziwiać przez zaledwie dwa dni. Kompozycje kwiatowe mają tę jedną wadę, że ich żywot jest bardzo krótki.

Przeczytaj również: Nietypowe wyznanie na billboardzie w centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają