Choinka miejska rozświetliła plac przed szczecińskim magistratem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-06 18:11
Miejska choinka rozbłysła przed szczecińskim magistratem
Autor: Grzegorz Kluczyński Na pl. Armii Krajowej stanęło 12-metrowe bożonarodzeniowe drzewo

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 6 grudnia, równo o godzinie 16:00, miejska choinka w Szczecinie rozbłysła tysiącem światełek. Świąteczne drzewo stanęło na placu Armii Krajowej, przed wejściem do urzędu miasta.

Świąteczne drzewo ma 12 metrów wysokości, a jego średnica u podstawy to 5 metrów. W tym roku choinka została udekorowana około 10 tysiącami białych lampek. Czubek choinki został zwieńczony podświetlaną gwiazdą.

To nie jedyna choinka, którą można spotkać w przestrzeni miasta. Drugie miejskie drzewo ustawione zostało przed filią magistratu przy ul. Rydla na Prawobrzeżu. Choinka o wysokości niemal 6 metrów została udekorowana białym wężem świetlnym. Na drzewku rozbłysło około 3,5 tysiąca światełek.

Ogromną choinkę można również podziwiać na placu Lotników, gdzie odbywa się Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Mniejsze, ale równie okazałe drzewka można zobaczyć też m.in. przed galeriami handlowymi.

Czytaj też: Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy podobają Ci się iluminacje świąteczne w Szczecinie?
Choinka miejska rozświetliła plac przed szczecińskim magistratem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE