Nie tylko zignorował znak

Chcieli go ukarać za wjazd "pod zakaz", a tu niespodzianka! Niecodzienna interwencja szczecińskich strażników miejskich

2022-12-07 14:42

To miała być rutynowa kontrola, związana z poruszaniem się i parkowaniem na remontowanym odcinku alei Wojska Polskiego w centrum Szczecina. Okazało się jednak, że kierujący taksówką miał na sumieniu dużo cięższe przewinienie, niż usiłowanie wjechania "pod zakaz". Strażnicy miejscy byli zmuszeni wezwać na miejsce interwencji policję i Inspekcję Transportu Drogowego. Kierowca poniósł poważne konsekwencje.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Strażnicy miejscy z patrolu interwencyjnego prowadzili działania w rejonie placu Zgody i alei Wojska Polskiego, gdzie właśnie trwa przebudowa i występują liczne utrudnienia i ograniczenia w ruchu samochodów. To miała być rutynowa kontrola związana z nieprzestrzeganiem przez wielu kierowców obowiązującej organizacji ruchu.

- Niestety, mimo organizacji ruchu z zakazem ruchu w obu kierunkach, nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy - potwierdza st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej.

Uwagę strażników zwrócił kierowca pojazdu z oznaczeniem "TAXI". Mimo zakazu, wjechał za znak i zaczął wykonywać dość chaotyczne i nerwowe manewry na drodze. Jako, że wjazd za znak B-1 "Zakaz ruchu w obu kierunkach" to jedyna sytuacja, w której strażnicy miejscy mają prawo zatrzymać pojazd w ruchu, postanowili zareagować. Okazało się, że to nie było jedyne przewinienie kierującego.

- Strażnicy ujawnili brak licencji na przewóz osób, taksometru, numeru bocznego rzekomej taksówki - tłumaczy Joanna Wojtach. - Okazało się, że kierowca, cudzoziemiec zresztą, lecz posługujący się językiem polskim w stopniu komunikatywnym, nie miał żadnych uprawnień do kierowania pojazdem oznakowanym jako taksówka, a samo oznakowanie kupił sobie... w internecie.

Na miejsce wezwano policję i Inspekcję Transportu Drogowego. Policjanci zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny, gdyż samochód był niesprawny. Wyciekały z niego płyny eksploatacyjne.

Fałszywy” taksówkarz” został ukarany mandatami i punktami karnymi. Za wjazd za znak B-1 otrzymał od strażników 8 punktów karnych i mandat najwyższej wysokości. Kolejne 12 punktów dopisali mu na konto policjanci.

- W momencie podejmowania interwencji nie przewoził pasażerów a z powodu braku licencji nie można było jej zatrzymać - dodaje rzeczniczka straży miejskiej.

Sonda
Czy zdarza Ci się łamać przepisy drogowe?
Tory tramwajowe wracają na aleję Wojska Polskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany