Chcesz uciec od miejskiego zgiełku? Wybierz się nad Świdwie! [GALERIA]

2020-06-12 11:30 gk

Zaledwie 20 kilometrów od centrum Szczecina znajduje się prawdziwa oaza spokoju, w której możemy odpocząć od miejskiego zgiełku, wyciszyć się i poobcować z naturą. Wystarczy wsiąść na rower i ruszyć przed siebie, aby po godzinnej przejażdżce znaleźć się w zupełnie innym świecie. Zapraszamy na małą wycieczkę nad jezioro Świdwie!

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że niedaleko od Szczecina znajduje się takie malownicze miejsce, w którym możemy zrelaksować się i wyciszyć w otoczeniu pięknej przyrody. Jezioro Świdwie o powierzchni około 890 hektarów położone jest na Równinie Polickiej na skraju Puszczy Wkrzańskiej. to zaledwie 20 kilometrów od centrum miasta.

Jezioro wchodzi w skład rezerwatu przyrody Świdwie – jednego z najciekawszych rezerwatów ornitologicznych w Europie. Obejmuje jezioro Świdwie i podmokłe tereny znajdujące się wokół niego, do których zaliczają się bagniska, torfowiska niskie i trzcinowiska. Znajduje się tutaj wiele gatunków ptaków, m.in. żurawie, wilgi, błotniaki, strumieniówki, derkacze, gęsi, bataliony, chruściele i wiele innych. W okresie lęgowym przebywa tutaj ponad 160 gatunków ptaków. Jest to również terytorium łowieckie bielika. Świdwie jest także ważnym żerowiskiem i miejscem odpoczynku ptaków na trasie ich wędrówek.

Rezerwat jest węzłem szlaków turystycznych. Spotykają się tutaj liczne szlaki rowerowe i piesze prowadzące przez Puszczę Wkrzańską. Nad jeziorem znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę pozbawioną śladów cywilizacji. Jest tutaj również miejsce do urządzania pikników, grillowania czy rozpalenia ogniska. Warto skorzystać z pięknej wiosennej pogody i wybrać się na wycieczkę rowerową. Dojazd zajmuje około godzinę, a trasa prowadzi w większości przez las.

Super Raport 10 VI (Goście: Emilewicz, Hermeliński, Markowski)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE