Pamiętacie ten sklep?

Był prawdziwym handlowym "hitem" w Szczecinie. Po 20 latach wciąż można zobaczyć jego ślady

2023-01-15 4:00

To już prawie zabytek! Mimo, iż jest to tylko reklama nieistniejącego sklepu, przywołuje wspomnienia sprzed dziesięcioleci. Napis, który przypomina o dawnych czasach, można zobaczyć na jednym z wiaduktów. Pamiętacie ten słynny hipermarket?

Powstał w okresie wielkiego hipermarketowego "boomu" w Szczecinie i z miejsca stał się prawdziwym handlowym "hitem". Mowa o hipermarkecie HIT przy ul. Milczańskiej, otwartym na przełomie 1999 i 2000 roku. Ściągały do niego tłumy klientów spragnionych promocji. Do sklepu dowoził ich nawet darmowy autobus. Przetrwał dość krótko, bo już w 2003 roku ustąpił miejsca sklepowi brytyjskiej sieci Tesco, która opuściła to miejsce i polski rynek w 2021 roku, jednak na stałe zapisał się w pamięci mieszkańców.

Mimo, iż od zamknięcia hipermarketu HIT minęło już 20 lat, wciąż nie daje on o sobie zapomnieć. Przypomina o nim reklama, która dzięki upływowi czasu i sił natury, ukazała się na przęśle wiaduktu kolejowego nad ul. Mieszka I. Napis "Dziękujemy i zapraszamy ponownie" został zamalowany po likwidacji sklepu, jednak po latach farba zaczęła się łuszczyć, a samoprzylepna folia, z której został wykonany, częściowo odkleiła się od stalowej powierzchni. Hasło reklamowe i logo nieistniejącej sieci sklepów przypomina o historii szczecińskiego handlu, a u wielu mieszkańców przywołuje wspomnienia sprzed ponad 20 lat.

Czy pamiętasz te sklepy w Szczecinie? Zrób ten prosty test wiedzy o byciu szczecinianinem!

Pytanie 1 z 10
W 1997 roku na Prawobrzeżu powstał pierwszy hipermarket w Szczecinie. Jeździły do niego "wycieczki" klientów z całego miasta. Chodzi o...
Hipermarket-widmo wciąż straszy. Co dalej ze szczecińskim Tesco?