Boże Ciało 2022. Otwarte sklepy w Szczecinie. Gdzie zrobić zakupy 16.06.2022?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Boże Ciało 2022. Otwarte sklepy w Szczecinie. Gdzie zrobić zakupy 16.06.2022?

Boże Ciało 2022. Otwarte sklepy w Szczecinie. Gdzie zrobić zakupy 16.06.2022?

2022-06-14 16:09

Czwartek, 16 czerwca 2022 obchodzone jest święto Bożego Ciała. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego zdecydowana większość sklepów w Szczecinie będzie zamknięta. Może się jednak zdarzyć, że w domu nagle zabraknie czegoś do jedzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie zrobić zakupy? Jakie sklepy w Szczecinie będą otwarte w Boże Ciało? Podpowiadamy!

Z całą pewnością nie skorzystamy z oferty hipermarketów, dyskontów spożywczych i galerii handlowych. Sklepy w takich miejscach jak Galeria Kaskada, Galaxy czy Galeria Turzyn, 16.06.2022 będą nieczynne. Podobnie będzie ze sklepami sieci Biedronka, Lidl czy Netto. Jednak część sklepów w Szczecinie będzie otwarta i w razie "nagłej sytuacji" będzie można zrobić niewielkie zakupy.

Boże Ciało 2022 - czy Żabki będą otwarte?

16 czerwca otwarta będzie część niewielkich sklepów osiedlowych, w których za ladą będzie mógł stanąć właściciel. Podobnie jak to miało miejsce podczas świąt wielkanocnych i majówki, czynne będą wybrane sklepy sieci Żabka, gdzie zamiast etatowych pracowników klientów będą obsługiwać właściciele i ajenci.

Czytaj też: Dorota Szelągowska znów odwiedziła Pomorze Zachodnie. Gdzie kręcą "Totalne remonty Szelągowskiej"?

W Boże Ciało czynne będą także stacje benzynowe. Na większości z nich funkcjonują niewielkie sklepy, które tego dnia będą także otwarte dla klientów. Nie powinno być także większych problemów ze szczecińską gastronomią. Wręcz przeciwnie - korzystając z dnia wolnego i wzmożonego ruchu spacerowiczów, kawiarnie i restauracje z pewnością będą otwarte.

Boże Ciało - zakupy w Niemczech

Jeżeli jednak koniecznie chcemy tego dnia wybrać się na zakupy, możemy pojechać do Niemiec, gdzie czwartek jest normalnym dniem pracy. Najbliżej Szczecina zakupy będzie można zrobić m.in. w Löcknitz, gdzie znajduje się kilka dyskontów spożywczych, m.in. Netto, a także w nieco bardziej oddalonych miejscowościach jak Pasewalk, Prenzlau czy Schwedt, gdzie popularne galerie handlowe będą czynne jak w każdy dzień powszedni.

Czytaj też: To wyjątkowe miejsce spotkań w centrum Szczecina. "Ogrody Śródmieście" już otwarte [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy weźmiesz udział w procesji w Boże Ciało 2022?
"Ogrody Śródmieście" już otwarte! Nowe miejsce spotkań w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany