Arkonka w Szczecinie znowu czynna! Basen nie działał przez groźną bakterię

i

Autor: Kapitel/CC BY-SA 4.0/wikipedia Arkonka była zamknięta ze względu na wykryciu w wodzie obecności bakterii ropy błękitnej.

Arkonka w Szczecinie znowu czynna! Basen nie działał przez groźną bakterię

2022-07-02 13:16

Kąpielisko Arkonka w Szczecinie ponownie jest czynne. Basen trzeba było zamknąć we wtorek, 28 czerwca, ze względu na wykrycie w wodzie obecności bakterii ropy błękitnej. Obecnie pomiary nie wskazują na to, by groźna bakteria w dalszym ciągu stanowiła niebezpieczeństwo. Miejskie służby przypominają jednak kąpiącym się w Arkonce o konieczności zachowania podstawowych zasad higieny.

Arkonka w Szczecinie znowu czynna! Basen nie działał przez groźną bakterię

We wtorek, 28 czerwca urlopowiczów ze Szczecina spotkała przykra niespodzianka. Kąpielisko Arkonka zostało zamknięte ze względu na wykrycie w wodzie obecności groźnych dla zdrowia bakterii ropy błękitnej. Na szczęście szybko udało się ją usunąć z niecki basenowej. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w sobotę, 2 lipca Arkonka została przywrócona do użytku. Basen działa od godz. 10.00. Stało się to możliwe, ponieważ podczas przeprowadzonego w czwartek (30 czerwca) badania wody, w żadnym z basenów nie wykryto już pałeczki ropy błękitnej.

W tym sezonie z powodu bakterii ropy błękitnej kąpielisko Arkonka było już dwa razy wyłączone z użytku, dlatego miejskie służby przypominają użytkownikom o konieczności zachowania podstawowych zasad higieny. Jak informował Zakład Usług Komunalnych, poprzedzający weekend na kąpielisku był rekordowy pod względem frekwencji. Obiekt odwiedziło ponad 16,5 tysiąca osób.

PRZECZYTAJ: Szczecin: Piorun uderzył w dom! Zaczął palić się dach. "Jakby ktoś wrzucił petardę do pokoju"

- Kąpiącym się przypominamy o przestrzeganiu zasad podstawowej higieny osobistej oraz bezwzględnym zakazie spożywania alkoholu na terenie Arkonki. Przed wejściem do wody zachęcamy do korzystania z pryszniców, które znajdują się przy każdym wejściu do basenów – przekazał w sobotę rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus.

ZOBACZ: Ceny nad morzem 2022. Niewiarygodne, co właściciele tej restauracji napisali przed wejściem. Klienci przystają i nie wierzą własnym oczom!

Sonda
Umiesz pływać?
Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE