Arkonka w Szczecinie znowu czynna! Basen nie działał przez groźną bakterię

i

Autor: Kapitel/CC BY-SA 4.0/wikipedia Arkonka była zamknięta ze względu na wykryciu w wodzie obecności bakterii ropy błękitnej.

Arkonka w Szczecinie znowu czynna! Basen nie działał przez groźną bakterię

2022-07-02 13:16

Kąpielisko Arkonka w Szczecinie ponownie jest czynne. Basen trzeba było zamknąć we wtorek, 28 czerwca, ze względu na wykrycie w wodzie obecności bakterii ropy błękitnej. Obecnie pomiary nie wskazują na to, by groźna bakteria w dalszym ciągu stanowiła niebezpieczeństwo. Miejskie służby przypominają jednak kąpiącym się w Arkonce o konieczności zachowania podstawowych zasad higieny.

Arkonka w Szczecinie znowu czynna! Basen nie działał przez groźną bakterię

We wtorek, 28 czerwca urlopowiczów ze Szczecina spotkała przykra niespodzianka. Kąpielisko Arkonka zostało zamknięte ze względu na wykrycie w wodzie obecności groźnych dla zdrowia bakterii ropy błękitnej. Na szczęście szybko udało się ją usunąć z niecki basenowej. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w sobotę, 2 lipca Arkonka została przywrócona do użytku. Basen działa od godz. 10.00. Stało się to możliwe, ponieważ podczas przeprowadzonego w czwartek (30 czerwca) badania wody, w żadnym z basenów nie wykryto już pałeczki ropy błękitnej.

W tym sezonie z powodu bakterii ropy błękitnej kąpielisko Arkonka było już dwa razy wyłączone z użytku, dlatego miejskie służby przypominają użytkownikom o konieczności zachowania podstawowych zasad higieny. Jak informował Zakład Usług Komunalnych, poprzedzający weekend na kąpielisku był rekordowy pod względem frekwencji. Obiekt odwiedziło ponad 16,5 tysiąca osób.

PRZECZYTAJ: Szczecin: Piorun uderzył w dom! Zaczął palić się dach. "Jakby ktoś wrzucił petardę do pokoju"

- Kąpiącym się przypominamy o przestrzeganiu zasad podstawowej higieny osobistej oraz bezwzględnym zakazie spożywania alkoholu na terenie Arkonki. Przed wejściem do wody zachęcamy do korzystania z pryszniców, które znajdują się przy każdym wejściu do basenów – przekazał w sobotę rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus.

ZOBACZ: Ceny nad morzem 2022. Niewiarygodne, co właściciele tej restauracji napisali przed wejściem. Klienci przystają i nie wierzą własnym oczom!

Sonda
Umiesz pływać?
Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Nasi Partnerzy polecają