"Antyczne" podwórko w centrum Szczecina. Hit czy kit? [ZDJĘCIA]

2016-07-12 10:19

Szczecińskie podwórka kryją wiele tajemnic. Wchodząc na tyły kamienic, możemy zobaczyć coś, co czasem może nas zaskoczyć, na przykład... Afrodytę!  

Idąc aleją Wyzwolenia, czyli jedną z głównych ulic Szczecina, w jego ścisłym centrum, skręcamy w wąski zaułek prowadzący na niewielkie, ciemne podwórko. Wydawałoby się, że nie natkniemy się na nic szczególnego, poza klasycznym trzepakiem i śmietnikami, a tutaj... niespodzianka! Za stylizowanym, metalowym płotem, pod czujnym okiem kamer monitoringu, od kilku lat znajduje się oryginalna "wystawa rzeźby antycznej". Lwy, greccy bogowie i boginie, kolumny, a w tle ceglany mur i bogata roślinność – to wszystko nadaje temu miejscu dość specyficznego charakteru.

Przeczytaj również: Wybieg dla psów, kąciki dla szachistów i... hamaki! Mieszkańcy Niebuszewa mają piękny odnowiony skwer! [ZDJĘCIA]

Dla jednych szczyt kiczu, dla innych coś pięknego. Rzecz gustu. Jednak jest to oryginalny sposób na przełamanie tradycyjnej podwórkowej monotonii, która kojarzy się ze wspomnianym trzepakiem. Poza tym jest to dowód na to, że mieszkańcy coraz bardziej dbają o swoje najbliższe otoczenie i mają świadomość tego, że własne mieszkanie nie kończy się na drzwiach wejściowych i to, co znajduje się wokół domu, również ma znaczenie.

Przeczytaj również: Najpierw kibicowały, teraz tańczą! Siostry Faustynki z Myśliborza hitem Internetu! [WIDEO]