Aleksander Doba został patronem szkoły

2018-10-25 12:54 Grzegorz Kluczyński
Aleksander Doba
Autor: Grzegorz Piepke Aleksander Doba

Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Mieszkający na co dzień w Policach, znany na całym świecie podróżnik, Aleksander Doba, został patronem szkoły... w Gdańsku!

Wydarzenia związane z nadaniem imienia Aleksadra Doby Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku Ujeścisku rozpoczęły się już w środę. Towarzyszyło im m.in. spotkanie z podróżnikiem oraz wspólny spływ kajakowy po Motławie. Główna uroczystość nadania imienia szkole odbyła się w czwartek.

Przygotowania do nadania imienia szkole trwały od początku roku szkolnego. Uczniowie podczas lekcji wychowawczych poznawali historię podróżnika. W klasach powstawały także okolicznościowe gazetki oraz plakaty poświęcone kajakarzowi.

Przeczytaj również: Krzystek czy Sochański? Kto zostanie prezydentem Szczecina? Zagłosuj!

Aleksander Doba zasłynął tym, że trzykrotnie samotnie przepłynął Atlantyk. Ostatnia wyprawa miała miejsce w ubiegłym roku. W ostatnich wyborach samorządowych został wybrany do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, otrzymując 9217 głosów.

Przeczytaj również: Padł ofiarą brutalnego napadu, teraz wymaga specjalistycznej opieki. Rodzina taksówkarza ze Świnoujścia prosi o wsparcie

Zobacz #TOWIDEO: