2. Szczeciński Marsz Równości

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

3. Szczeciński Marsz Równości już w sobotę. Miasto zakołysze się w rytmie Lady Gagi

2021-09-17 21:07

To już trzecia edycja tego wydarzenia w Szczecinie. W sobotę, 18 września odbędzie się 3. Szczeciński Marsz Równości. Ulicami miasta przejdzie kolorowy korowód. Jak zapowiadają organizatorzy, "Szczecin zakołysze się w rytmie Lady Gagi".

Pierwszy Marsz Równości w Szczecinie odbył się w 2018 roku. Druga edycja miała miejsce rok później. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, Szczecin jest jednym z najbardziej tolerancyjnych i przyjaznych miast w Polsce. Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych edycji, spodziewają się, że frekwencja będzie bardzo dobra, a wydarzenie przebiegnie w spokojnej atmosferze, bez niebezpiecznych incydentów. Przypomnijmy, w 2018 roku, przemarsz próbowała zakłócić grupka narodowców. Natomiast w 2019 roku wiele kontrowersji wywołał pomysł "dezynfekcji" placu Solidarności z "ideologii LGBT", którego jednym z inicjatorów był szczeciński radny PiS Dariusz Matecki, jednak po wybuchu ogólnopolskiego skandalu próbował odciąć się od tego pomysłu. W obu poprzednich marszach wzięło udział kilka tysięcy osób.

Czytaj więcej: Przeciwnicy Marszu Równości zmyli napisy i tęczową flagę z pl. Solidarności! [ZDJĘCIA]

3. Szczeciński Marsz Równości

Wydarzenie rozpocznie piknik na Wałach Chrobrego. Od godz. 13:00 będzie można kupić flagi i inne tęczowe gadżety, namalować tęczę na buzi lub stworzyć swój własny transparent. Podczas pikniku będzie można również dowiedzieć się więcej na temat działalności organizacji wspierających osoby LGBT+.

Dwie godziny później, o godz. 15:00 oficjalnie rozpocznie się przemarsz ulicami miasta. Tęczowy korowód przejdzie na Jasne Błonia. Uczestnicy powinni dotrzeć tam około godz. 17:00. Zamknięcie marszu planowane jest na godz. 18:00.

O godz. 20:00 w Port Bar na Łasztowni rozpocznie się AfterParty.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Czytaj też: Za nami drugi Marsz Równości. Kolorowy tłum przeszedł ulicami Szczecina [ZDJĘCIA]

Organizatorem wydarzenia jest Lambda Szczecin, stowarzyszenie działające na rzecz ofiar dyskryminacji szczególnie ze względu na orientację psychoseksualną oraz tożsamość płciową. 3. Szczeciński Marsz Równości został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Czytaj też: Kolorowa Filharmonia i plac Solidarności w kolorach tęczy [ZDJĘCIA]

Sonda
Wybierasz sie na 3. Szczeciński Marsz Równości?
Parada Równości w Warszawie. Tęczowy marsz na ulicach stolicy